- Podpisanie umowy z Krajową Izbą Radców Prawnych to usankcjonowanie współpracy, którą prowadzimy już od bardzo wielu lat – mówi Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska. - Radcowie prawni są jedną z głównych grup naszych klientów, największą profesjonalną grupą prawniczą, która korzysta z produktów Wolters Kluwer. Porozumienie sprawi, że będziemy jeszcze bliżej użytkowników, a radcowie lepiej poznają nasze produkty, ale także pozwoli lepiej dostosowywać je do potrzeb prawników – dodaje prezes Albin. I zwraca uwagę, że umowa nie została podpisana tylko z samorządem, ale także Fundacją Subsidio Venire, co pozwoli rozszerzyć współpracę.
Szkolenia z nowoczesnych technologii
- Nasza współpraca trwa od lat, z korzyścią i satysfakcją obu stron - mówi Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych. - Wolters Kluwer od lat jest liderem w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań prawnych, co czyni go naturalnym partnerem dla radców prawnych. Obserwuję, że radcy coraz chętniej i aktywniej nie tylko korzystają z klasycznych produktów firmy, ale i uczestniczą w organizowanych przez nią unikalnych wydarzeniach edukacyjnych i rozwojowych. Świetnym przykładem jest tu Legal Hackathon, czyli cykliczny prawniczy maraton programowania, w którym zespoły tworzą nowoczesne aplikacje ułatwiające nam pracę. Wzajemnie inspirujemy się do rozwoju i to widzę jako kluczową wartość współpracy, która, mam nadzieję, ciągle będzie się rozwijać – dodaje szef samorządu radcowskiego.
Sprawdź: Kolejny wybór eksperta orzecznictwa dostępny w LEX Kompas Orzeczniczy >
Umowa o współpracy kładzie bowiem nacisk na promowanie technologii i innowacji. Wolters Kluwer Polska zorganizuje między innymi dla radców webinary o tematyce LegalTech. Współpraca ma także dotyczyć podstawowej działalności Wolters Kluwer Polska.
Wsparcie dla małych kancelarii
- Wieloletnia współpraca to dowód dla nas, że środowisko radcowskie obdarzyło Wolters Kluwer Polska zaufaniem – mówi Alicja Pollesch, dyrektor strategiczny oraz członek Zarządu Wolters Kluwer. - Dotychczas przynosiła ona dobre efekty, a teraz mogą być one jeszcze lepsze. Dla nas jest to olbrzymi kredyt zaufania, ale też szansa na to, że będziemy bliżej radców, i to, co jest przedmiotem naszej działalności, przygotowywanie oprogramowania, literatury, profesjonalnych narzędzi dla prawników, będzie robione blisko nich i wspólnie z nimi. Dzięki temu nasze rozwiązania będą jeszcze lepiej spełniać oczekiwania środowiska radcowskiego – podkreśla Alicja Pollesch.
Czytaj: Możliwe formy opodatkowana i ich konsekwencje dla prawnika w związku z Polskim Ładem >
Współpraca z radcami prawnymi pozwoli na badanie ich potrzeb, ale także trendów. Ma też zachęcić ich do publikowania w Wolters Kluwer książek, e-booków, artykułów w czasopismach, ale także w serwisie Prawo.pl.
- Podpisując porozumienie przyświecał nam główny cel, jakim jest dobro radców prawnych – dodaje Aleksandra Gibuła, wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych. - Zapewnia nam ono szeroką współpracę w zakresie produktów Wolters Kluwer. Ma służyć zarówno radcom pracującym w dużych kancelariach, jak i tym prowadzących działalność w mniejszych zespołach, czy indywidualnie. Przede wszystkim cieszę się na współpracę dotyczącą LEX Kancelaria Prawna – dodaje mec. Gibuła.
LEX Kancelaria Prawna to nowoczesny serwis informacji prawnej online, aktualizowany kilkukrotnie w ciągu dnia, dający dostęp do całego prawodawstwa polskiego i europejskiego, orzecznictwa, komentarzy do najważniejszych ustaw oraz wzorów dokumentów.
Współpraca z Fundacją
Fundacja Subsidio Venire działa na rzecz radców prawnych i ich rodzin. - Zajmujemy się pomocą socjalną w trudnych, życiowych sytuacjach, integrujemy środowisko, ale także prowadzimy działalność szkoleniową – mówi Michał Korwek, prezes zarządu Fundacji Subsidio Venire, wiceprezes KRRP. - Podpisana umowa pozwoli nam rozwinąć skrzydła, zwiększyć zakres naszej działalności, a uczestnicy naszych imprez będą mogli poznać ofertę Wolters Kluwer. Liczę też na wymianę doświadczeń pomiędzy fundacjami Wolters Kluwer, a naszą. Widzę tu wiele możliwości współpracy w obszarze edukacji prawnej czy pomocy najbardziej potrzebującym – podkreśla.
WZORY DOKUMENTÓW DO POBRANIA:
- Pozew dotyczący kredytu denominowanego (pozew frankowy - teoria dwóch kondykcji) >
- Postanowienie o przyznaniu wynagrodzenia za sporządzenie opinii biegłego w sprawie o kredyt frankowy >
Włodzimierz Albin dodaje, że fundacja Subsidio Venire razem z fundacjami Wolters Kluwer Polska czyli Fundacją Pomocy Ofiarom Przestępstw, a także Fundacją Edukacji Prawnej IUSTITIA, będą mogły przeprowadzić wiele udanych projektów, bo w obszarach działania tych fundacji jest wiele do zrobienia.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.