Debaty poprowadzą: Hubert Sommerrey, radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Sommerrey&Partners oraz Tomasz Palak, radca prawny, tomaszpalak.pl. - Jako pełnomocnicy reprezentujący swoich klientów nieustanie komunikujemy się z sądami, urzędami i innymi instytucjami – coraz częściej ta komunikacja przybiera formę cyfrową – choć nie zawsze jeszcze doskonałą. Nie ulega jednak wątpliwości, że coraz częściej rezygnować będziemy z tradycyjnej papierowej formy przekazywania dokumentów na rzecz tych elektronicznych – mówi mecenas Sommerrey. Palak dodaje, że korzystanie przez prawników z technologii jest komunikowane wcale lub z pewnym zawstydzeniem. - Dlaczego? W jaki sposób pokazać ją "na zewnątrz" - nie tylko klientom, ale także potencjalnym pracownikom? I jak zrobić to zgodnie z kodeksem etyki, a jednak niebanalnie? - pyta zapraszając do dyskusji.
Czytaj: Konkurs Rising Stars - znamy nominowanych >>
Od komunikacji z sądami, po konkurencyjność
Pierwsza z debat Tech4Law rozpocznie się 23 listopada o godzinie 15:00. Dotyczyć będzie komunikacji z sądami, urzędami i instytucjami publicznymi w dobie cyfryzacji i nowych technologii.
Prelegenci rozmawiać będą o funkcjonalności Portalu Informacji Sądów Powszechnych w kontekście jego integracji z innymi systemami i wykorzystania jego potencjału, o wykorzystaniu wideokonferencji do przeprowadzania rozpraw zdalnych i przesłuchiwania świadków na odległość oraz m.in. zarządzaniu prawami własności intelektualnej i przemysłowej przy wykorzystaniu nowych technologii – automatyzacja procesów uzyskiwania ochrony, monitorowania kolizji.
W dyskusji będą uczestniczyć:
Monika Biała, Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Grzegorz Karaś, Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu
Maciej Priebe, Rzecznik patentowy
Dorota Rzążewska, Rzecznik patentowy, radca prawny, Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych
Prowadzi ją Hubert Sommerrey.
Druga debata rozpocznie się o godzinie 16:00 i zatytułowana będzie Technologia jako przewaga - jak ją komunikować. Podczas dyskusji omówione zostaną takie kwestie jak: marketing technologii prawnych, aspekty etyczne promowania się technologią, komunikowanie technologii w prawniczym employer branding.
Prelegenci to:
Aleksandra Bańkowska, Adwokat, partner PwC Polska
Włodzimierz Chróścik, Radca prawny, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych
Przemysław Rosati, Adwokat, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej
Jacek Stanisławski, Prawnik, Tomczak-Stanisławski Marketing
A debatę poprowadzi: radca prawny Tomasz Palak.
Już 23 listopada poznamy nazwiska 10 laureatów konkursu i pięciu laureatów nagród dodatkowych. Zgłoszone do konkursu kandydatury oceniała kapituła w składzie: Danuta Przywara, przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska, Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Rafał Łyszczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej, Waldemar Koper, prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Marcin Radwan-Rohrenschef, członek Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych, Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.
Wybierze ona z listy nominowanych 10 laureatów konkursu, może też wskazać pięciu prawników w kategorii nagród specjalnych. Finałowa gala, podczas której ogłoszone zostaną wyniki konkursu, odbędzie się 23 listopada.
Alfabetyczna lista nominowanych w XI edycji konkursu:
1. Andrzej Boboli
2. Ewelina Bzducha
3. Piotr Czulak
4. Olga Dobrowolska
5. Rafał Dostatni
6. Agata Duda-Bieniek
7. Dominika Durchowska
8. Tomasz Gawliczek
9. Kaja Grześków
10. Adrian Janus
11. Paweł Kaźmierczyk
12. Jarosław Kola
13. Michał König
14. Tomasz Kozak
15. Magdalena Krawczyk
16. Jakub Krysa
17. Karolina Kulikowska
18. Judyta Latymowicz
19. Łukasz Łaguna
20. Sabrina Mana-Walasek
21. Anna Matsiyeuskaya
22. Jacek Olejarz
23. Andrzej Pałys
24. Marta Popławska
25. Paulina Rzeszut
26. Vladyslav Semerynskyi
27. Bartosz Sokół
28. Maria Szczepańska
29. Katarzyna Szczudlik
30. Arkadiusz Szczudło
31. Piotr Szulc
32. Bartłomiej Ślemp
33. Artur Tim
34. Tomasz Tomczak
35. Anna Wilińska-Zelek
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.