W wyniku połączenia Telekomunikacja Polska S.A., która od chwili połączenia zmieniła nazwę na Orange Polska S.A., przejęła wszystkie składniki majątku PTK Centertel sp. z o.o. oraz Orange Polska sp. z o.o., które przestały istnieć. Połączenie stanowi zwieńczenie wieloletniego procesu integracji grupy.
Jak informuje kancelaira, zespół prawników warszawskiego biura Linklaters doradzał klientowi we wszystkich aspektach prawnych projektu, w tym w trakcie przygotowań do połączenia, w zakresie przygotowania wszystkich dokumentów łączeniowych oraz przy rejestracji połączenia.
Pracę zespołu koordynowali Tomasz Żórawski, partner, oraz Marta Błeszyńska, managing associate w dziale korporacyjnym kancelarii. W skład głównego zespołu weszli również Marcin Schulz, Olga Szalaty oraz Łukasz Burakowski – prawnicy z działu korporacyjnego kancelarii.
- W projekcie kluczowe było, aby połączenie zostało zarejestrowane i stało się skuteczne w ostatnim dniu 2013 roku. Na szczęście sąd rejestrowy przychylił się w tym zakresie do wniosku i dokonał rejestracji 31 grudnia. Projekt wymagał również uwzględnienia szeregu skomplikowanych zagadnień regulacyjnych tak, aby po połączeniu spółka mogła kontynuować działalność w sposób niezakłócony - poiwiedziała Marta Błeszyńska.
Linklaters doradzała przy łączeniu spółek z grupy Orange
Kancelaria Linklaters świadczyła doradztwo prawne przy procesie wewnątrzgrupowego połączenia spółek Telekomunikacja Polska S.A., PTK Centertel sp. z o.o. i Orange Polska sp. z o.o.