1 Etyka zawodu radcy prawnego i adwokata. Kazusy. Objaśnienia. Orzecznictwo.
Autorzy: Grzegorz Borkowski (redaktor naukowy), Krzysztof Kukuryk, Sławomir Pilipiec .
Rok wydania: 2016.
W publikacji uwzględniono problemy praktyczne, a w udzielanych odpowiedziach znajdują się odesłania do najnowszego orzecznictwa sądów dyscyplinarnych i Sądu Najwyższego. Na końcu książki zamieszczono przepisy regulujące kwestię etyki zawodowej adwokata i radcy prawnego.
2. Aleksander Mogilnicki. Wspomnienia adwokata i sędziego.
Autor: Aleksander Mogilnicki.
Rok wydania: 2016.
Wspomnienia Mogilnickiego poświęcone są podstawowym wartościom i zasadom, na których powinno być zbudowane demokratyczne państwo i sprawiedliwe prawo. Aleksander Mogilnicki jest gorącym zwolennikiem państwa prawnego opartego na trójpodziale władzy. W tej triadzie szczególną rolę przypisuje władzy sądowniczej, która powinna sprawować kontrolę nie tylko nad zachowaniami obywateli, ale przede wszystkim nad działaniami władzy ustawodawczej W tej triadzie szczególną rolę przypisuje władzy sądowniczej, która powinna sprawować kontrolę nie tylko nad zachowaniami obywateli, ale przede wszystkim nad działaniami władzy ustawodawczej.
3. Prawo patentowe.
Autorzy: Justyna Ożegalska-Trybalska, Joanna Uchańska, Piotr Kostański, Elżbieta Traple (red. naukowy), Paweł Podrecki, Michał du Vall, Paweł du Vall.
Rok wydania: 2017.
Publikacja zainteresuje zarówno sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, prokuratorów, rzeczników patentowych, jak i doradców podatkowych, ekonomistów, menedżerów i przedsiębiorców.
4. Nieruchomości rolne w praktyce notarialnej.
Autorzy: Paweł Księżak (red. naukowy), Joanna Mikołajczyk (red. naukowy).
Rok wydania: 2017.
W opracowaniu dokonano analizy przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego po obszernej nowelizacji, obowiązującej od 30 kwietnia 2016 r.
5. Odmowa dokonania czynności notarialnej i jej zaskarżenie [PRZEDSPRZEDAŻ].
Autor: Marta Anna Nowocień.
Rok wydania: 2017.
Publikacja jest pierwszą na rynku pozycją, w której kompleksowo omówiono instytucję odmowy dokonania czynności notarialnej przez notariusza oraz możliwość jej zaskarżenia. Autorka przedstawia ją z punktu widzenia praktyka, dotykając zagadnień zarówno z obszaru prawa materialnego, jak i procesowego, oraz uwzględniając ostatnie zmiany przepisów ją regulujących.