Jednym z powodów wniosku było to, że Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" zawarła z rządem porozumienie dotyczące m.in. prawie 15 proc. podwyżki dla nauczycieli w 2019 r., skrócenia stażu, dodatku za wychowawstwo oraz zmian w systemie oceniania nauczycieli i zmniejszenie biurokracji. Pozostałe związki - ZNP i Forum Związków Zawodowych - propozycje odrzuciły. Już wtedy nieoficjalnie część związkowców podnosiła, że Proksa powinien odejść.
Cena promocyjna: 159.2 zł
|Cena regularna: 199 zł
|Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł
2 lipca obrady Zarządu ZNP
Z kolei na 2 lipca zaplanowano kolejne obrady Prezydium Zarządu ZNP. Wtedy ma też zapaść decyzja czy strajk nauczycieli będzie kontynuowany we wrześniu. - Będziemy dokonywać analizy sytuacji biorąc pod uwagę ustalenia rad pedagogicznych - mówił ostatnio szef związku Sławomir Broniarz.
Czytaj: ZNP: pomoc finansowa dla strajkujących nauczycieli - w wakacje>>
8 kwietnia rozpoczął się strajk w oświacie zorganizowany przez ZNP i FZZ. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Trwał do 27 kwietnia, kiedy został zawieszony do września. Polegał na całkowitym powstrzymywaniu się przez nauczycieli od pracy. W drugim dniu strajku ZNP podało, że bierze w nim udział 74,29 proc. szkół i przedszkoli. Z kolei według MEN protest objął 48,5 proc. szkół i placówek.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.