Założenia KPO obejmują cyfryzację edukacji - głównym elementem ją stymulującym jest określenie minimalnych wiążących standardów w zakresie wyposażenia szkół w infrastrukturę cyfrową. Obowiązkowe wytyczne zostaną opracowane we współpracy z samorządami lokalnymi i w porozumieniu z szeroką grupą interesariuszy i powinny zapewniać minimalny poziom wyposażenia każdej szkoły w sprzęt informatyczny i i technologii komputerowych (TIK) w każdej szkole w Polsce. Z KPO sfinansowane ma zostać zaopatrzenie szkół w sprzęt multimedialny, z którego będą mogli korzystać nauczycieli i uczniów. Celem jest umożliwienie wykorzystania technologii cyfrowych w nauce na równym poziomie w każdej szkole podstawowej i ponadpodstawowej w Polsce.

 

Sprzęt do konsultacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z treścią przygotowanej propozycji ram oraz podzielenia się swoimi uwagami podczas otwartych konsultacji. Na podstawie uzyskanych danych zostanie opracowana ostateczna wersja opiniowanego dokumentu, a także raport z konsultacji opisujący sposób wykorzystania zgłoszonych uwag do projektu ram dystrybucji.

  • C13L: Tworzenie laboratoriów AI oraz STEM
  • C12L: Wyposażenie sal lekcyjnych w narzędzia umożliwiające nauczanie zdalne
  • C13L: Tworzenie laboratoriów AI oraz STEM.

 

Na podstawie uzyskanych danych zostanie opracowana ostateczna wersja opiniowanego dokumentu, a także raport z konsultacji opisujący sposób wykorzystania zgłoszonych uwag do projektu ww. ram dystrybucji. 

 

Do kiedy?

Do przesyłania swoich propozycji i uwag MEN zaprasza:

  •     przedstawicieli organów prowadzących szkoły,
  •     dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników administracji szkolnej,
  •     pozostałe osoby prawne i fizyczne zainteresowane tematem.

 

Termin przesyłania opinii to:  20 grudnia 2024 r.