Do rejestru zabytków zostały wpisane: Plebania z 1911 roku, znajdująca się w Mordach (pow. siedlecki) oraz obszar parku podworskiego w Płocku Ciechomicach.
Budynek plebanii wraz z kościołem i organistówką w Mordach tworzą zespół sakralny, zajmujący południowo-zachodni fragment historycznej zabudowy miejscowości, stanowiąc ważny, wyróżniający się akcent w miejscowym układzie przestrzennym oraz jest materialnym dokumentem dziejów miasta i tej części Mazowsza.
Natomiast w przypadku płockiego parku, wpisem został objęty układ przestrzenny parku, czyli układ zieleni i wnętrz ogrodowych, a także tarasowa rzeźba terenu i aleja dojazdowa. Park posiada cechy stylu dworkowego, nawiązującego do włoskiego założenia renesansowego. Zachowane założenie dworsko-parkowe stanowi świadectwo minionej epoki i dziejów miasta Płocka i zasługuje na ochronę ze względu na swoje wartości historyczne. Jest przykładem dawnego gospodarowania przestrzenią oraz jednym z niewielu założeń parkowych na terenie powiatu płockiego, które nie zostały przekształcone w późniejszym okresie.
Źródło: www.mwkz.pl, stan z dnia 28 czerwca 2012 r.