Wieceminister Pawlik przypomniał, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspiera działalność programu GreenEvo od początku jego istnienia. Katalog technologii GreenEvo dostępny jest we wszystkich polskich placówkach zagranicznych. Polscy dyplomaci operują nim w kontaktach z przedstawicielami przedsiębiorstw w krajach swojej akredytacji, zachęcając do współpracy. Wspierają również merytorycznie i organizacyjnie zagraniczne misje programu GreenEvo.
W tym roku wyróżnione zostały m.in. Aquatech Sp. z o.o., Biko-service Sp. Z o.o. Sp. k. Hydro Ergia Sp. z o.o. sp. k., oraz Bioelectra Group S.A.
Wiceminister Konrad Pawlik wskazał również na dokonania laureatów poprzednich edycji konkursu, podkreślając, że często są to liderzy w swoich dziedzinach, wyznaczający standardy nie tylko na rynku polskim, ale również na rynkach zagranicznych. Grupa laureatów GreenEvo, licząca obecnie kilkadziesiąt firm, oferuje szeroki wachlarz usług i technologii z zakresu odnawialnych źródeł energii, energooszczędności, zarządzania odpadami, czy gospodarki wodno-ściekowej.
Akcelerator Zielonych Technologii
GreenEvo to realizowany przez Ministerstwo Środowiska program stworzony w celu tworzenia przyjaznych warunków dla upowszechnienia polskich technologii ochrony środowiska w kraju i za granicą. Projekt wdrażany jest w ramach strategii Bezpieczeństwo Energetyczne i Środowisko.
MSZ o GreenEvo: polską gospodarkę ma charakteryzować nowoczesność i innowacyjność
- Idea GreenEvo jest zbieżna z priorytetami polskiej dyplomacji ekonomicznej. Dążymy do tego i w bieżącej pracy kładziemy na to duży nacisk, by polska gospodarka kojarzona była za granicą z nowoczesnością i innowacyjnością - podkreślił w czwartek wiceminister Konrad Pawlik podczas gali wręczenia nagród laureatom VI edycji projektu GreenEvo akceleratora zielonych technologii Ministerstwa Środowiska.