Pytanie
W związku z wejściem w życie zmiany ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – dalej u.p.z.p.- przez dodanie obowiązku uzgadniania projektu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu z właściwym organem administracji geologicznej, w odniesieniu do udokumentowanych złóż kopalin i wód podziemnych (art. 53 ust. 4 pkt 5 u.p.z.p.w związku z art. 161 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze, tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 196, z późn. zm. - dalej pr. geol.) - kto jest organem właściwym do dokonania uzgodnienia w tym zakresie?
Zagadnienia związane z dokumentowaniem wód podziemnych, a także złóż kopalin, znajdują się w kompetencji wszystkich organów administracji geologicznej (ponadto kwestie dotyczące stref ochronnych ujęć wód znajdują się kompetencji dyrektora RZGW, a zbiorników wód podziemnych w gestii Ministra Środowiska).
Czy właściwe są wszystkie organy wymienione w art. 156 ust. 1 pr. geol., odpowiednio do swoich kompetencji?
Określenie użyte w art. 53 ust. 4 pkt 5 u.p.z.p., dotyczące uzgadniania, wskazuje na jeden organ (liczba pojedyncza) - czy oznacza to, że chodzi tylko o marszałka, który jest organem administracji geologicznej pierwszej instancji, a przepisy art. 161 ust. 2 i 3 pr. geol. nie określają kompetencji dot. uzgadniania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu?