Organizatorem ŚTP w Polsce jest Forum Młodych Lewiatan. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Prezydent m.st. Warszawy, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, PARP, Wojewoda Mazowiecki oraz Rzetelna Firma. Sponsorami i partnerami wydarzenia są m.in. Amway Polska oraz Rzetelna Firma. W skład Komitetu Koordynacyjnego wydarzenia wchodzą: Forum Młodych Lewiatan, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Deloitte, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Mint Media.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, wspierana przez takie osobistości, jak Barack Obama, Bill Clinton, Hilary Clinton, Gordon Brown czy Sir Richard Branson. Głównym pomysłodawcą Światowego Tygodnia był Carl Schramm - CEO amerykańskiej Fundacji Kauffmanna. Twórcy i organizatorzy Światowego Tygodnia mają na celu promocję przedsiębiorczości rozumianej nie tylko jako prowadzenie własnej działalności gospodarczej, ale także jako świadomego kształtowania ścieżki kariery zawodowej, rozwijania wiedzy i umiejętności.
W tym roku organizatorzy i uczestnicy Polskiej edycji będą zastanawiać się nad przyszłością przedsiębiorczości w naszym kraju, w szczególności w kontekście przedsiębiorczości młodych. Przedsiębiorczość jako ścieżka życiowa ale także określony zestaw cech i postaw to w tej chwili jedyna szansa na poprawę sytuacji młodych Polek i Polaków, spośród których 25% pozostaje bez zatrudnienia. Spośród pozostałych znaczna część decyduje się na pracę poniżej swojego wykształcenia i ambicji - mówi Justyna Politańska, przewodnicząca Forum Młodych Lewiatan. Widzimy pilną potrzebę wypracowania systemowych rozwiązań w tym zakresie, opartych na dialogu między środowiskami młodzieżowymi, rządem i pracodawcami.
Jaka przyszłość przedsiębiorczości w Polsce?
Od 18 do 24 listopada odbędzie się szósta już edycja międzynarodowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - wydarzenia, w ramach którego przedsiębiorcy, trenerzy, mentorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i środowisk naukowych wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach.