na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:za zasługi dla kultury polskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
1. Zöllner Kazimiera,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Grochulska Agnieszka Irena, 3. Gruszecki Leszek, 4. Nałęcz Kazimierz Waldemar, 5. Pietrzak Maria Gabriela,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
6. Filip Renata Ewa, 7. Klupś Aleksandra Zofia, 8. Orzechowski Wojciech Igor, 9. Pleśniak Katarzyna Monika,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Rut Marcin,
za zasługi w upowszechnianiu historii Polski:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
11. Gąsiorowski Andrzej, 12. Tarnowski Piotr,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
13. Drywa Danuta Stanisława,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
14. Steyer Krzysztof Włodzimierz,
na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
za zasługi w działalności społecznej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
15. Budnik Krzysztof Stanisław,
na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
16. Kyrcz Krystyna Józefa,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Buryło Bolesław, 18. Dąbrowski Bogdan, 19. Dychtanowska Danuta Elżbieta, 20. Graf Anna Małgorzata, 21. Jamioł Bronisława, 22. Kamola Jacek Robert, 23. Karkowski Janusz, 24. Kobiak Stanisława, 25. Mazgaj Halina Franciszka,
26. Piotrowski Paweł Jakub, 27. Powąska Zbigniew Marian, 28. Sikora Zbigniew, 29. Sokołowski Zygmunt Stanisław,
30. Wojciechowski Juliusz Jerzy,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Bąkowski Wiesław, 32. Łabudek Sławomir Andrzej,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
33. Grzelak Przemysław Walenty, 34. Rysiukiewicz Marcin Feliks, 35. Waligórski Piotr,
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Gębka Janina,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przyrody
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
37. Jureczek Marcin,
na wniosek Wojewody Lubelskiego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. Gdela Sławomir Dariusz, 39. Korczak Janusz, 40. Paśnik Bogdan Ludwik, 41. Wadowski Wiesław, 42. Zabielski Robert Mieczysław, 43. Zbirski Andrzej.