Zasady i tryb przekazywania okręgowej komisji wyborczej właściwej dla m. st. Warszawy wyników głosowania i protokołów głosowania z obwodów utworzonych za granicą w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 25 września 2005 r.

UCHWAŁA
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 22 sierpnia 2005 r.
w sprawie zasad i trybu przekazywania okręgowej komisji wyborczej właściwej dla m. st. Warszawy wyników głosowania i protokołów głosowania z obwodów utworzonych za granicą w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 25 września 2005 r.

Na podstawie art. 76 ust. 5 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499, z późn. zm.1)) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:
§  1.
Zasady i tryb przekazywania okręgowej komisji wyborczej właściwej dla m. st. Warszawy wyników głosowania i protokołów głosowania z obwodów utworzonych za granicą w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 25 września 2005 r., określa załącznik do uchwały.
§  2.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu.
______

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 74, poz. 786 i Nr 154, poz. 1802, z 2002 r. Nr 14, poz. 128, Nr 113, poz. 984, Nr 127, poz. 1089 i Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 57, poz. 507 i Nr 130, poz. 1188, z 2004 r. Nr 25, poz. 219 oraz z 2005 r. Nr 140, poz. 1173.

ZAŁĄCZNIK

ZASADY I TRYB PRZEKAZYWANIA OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ WŁAŚCIWEJ DLA M. ST. WARSZAWY WYNIKÓW GŁOSOWANIA I PROTOKOŁÓW GŁOSOWANIA Z OBWODÓW UTWORZONYCH ZA GRANICĄ W WYBORACH DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I DO SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 25 WRZEŚNIA 2005 R.

1. Po sporządzeniu protokołów głosowania w obwodzie na okręgowe listy kandydatów na posłów oraz na kandydatów na senatorów, obwodowa komisja wyborcza niezwłocznie wywiesza kopie protokołów w miejscu łatwo dostępnym dla zainteresowanych i widocznym po zamknięciu lokalu.

2. Jeden egzemplarz każdego protokołu z ewentualnymi uwagami mężów zaufania i członków komisji oraz wyjaśnieniami komisji w sprawie tych uwag, komisja umieszcza w kopertach, zakleja je i pieczętuje na złączeniu oraz opisuje:

"Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej okręg wyborczy nr 19 i odpowiednio "Wybory do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej okręg wyborczy nr 18

Obwód głosowania nr ....

Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie właściwa dla m. st. Warszawy

Adres siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej .........".

Koperty z protokołami przewodniczący komisji doręcza niezwłocznie konsulowi.

3. Jeżeli bezpośrednie doręczenie protokołów jest utrudnione, komisja przekazuje konsulowi protokoły głosowania wraz z załącznikami telefaksem. Otrzymane telefaksem protokoły konsul opatruje swoją pieczęcią i podpisuje.

4. W razie braku możliwości przekazania protokołów w sposób wskazany w pkt 3 komisja przekazuje konsulowi telefonicznie treść protokołów, ewentualnych uwag mężów zaufania i członków komisji oraz wyjaśnień komisji do tych uwag. Przekazane dane z protokołów konsul zapisuje na formularzach protokołów głosowania w obwodzie, wykreślając w tytule formularza wyraz "protokół" i wpisując "informacja o wynikach". Sporządzony w ten sposób zapis wyników głosowania konsul opatruje swoją pieczęcią i podpisem. Uwagi mężów zaufania i członków komisji oraz wyjaśnienia komisji zgłoszone do protokołów konsul zapisuje w formie odrębnego dokumentu i opatruje go swoją pieczęcią oraz podpisem. Na dokumentach konsul odnotowuje imię i nazwisko osoby przekazującej mu informacje.

5. Konsul przekazuje niezwłocznie otrzymane z obszaru swojej właściwości protokoły głosowania bądź sporządzone informacje o wynikach głosowania w obwodach ministrowi właściwemu do spraw zagranicznych. W razie przedłużającego się oczekiwania na dane z któregoś obwodu konsul podejmuje stosowne działania w celu ich uzyskania. Do przekazywania danych przez konsula stosuje się wewnętrzną łączność clarisową Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W przypadku braku możliwości skorzystania z łączności clarisowej może być zastosowany odpowiednio tryb określony w pkt 3 i 4.

6. Minister właściwy do spraw zagranicznych przekazuje niezwłocznie protokoły głosowania bądź sporządzone informacje o wynikach głosowania w obwodach Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie właściwej dla m. st. Warszawy. Do przekazywania danych stosuje się odpowiednio pkt 3 i 4.

7. W razie nieuzyskania danych z obwodu w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania w obwodzie konsul informuje ministra właściwego do spraw zagranicznych o numerach i siedzibach obwodów głosowania, z których nie uzyskano wyników oraz przyczynach ich nieuzyskania. Otrzymane informacje minister właściwy do spraw zagranicznych przekazuje Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie właściwej dla m. st. Warszawy.

8. Przewodniczący obwodowej komisji wyborczej przekazuje właściwemu konsulowi:

1) koperty z protokołami głosowania w obwodzie (jeśli nie zostały one przekazane wcześniej);

2) drugie egzemplarze protokołów, spis wyborców wraz z dołączonymi do niego zaświadczeniami, pakiety z kartami do głosowania i pozostałe dokumenty oraz pieczęć komisji.

9. Otrzymane koperty z protokołami konsul przekazuje najbliższą pocztą dyplomatyczną ministrowi właściwemu do spraw zagranicznych, który przekazuje je Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie właściwej dla m. st. Warszawy.

10. Drugie egzemplarze protokołów wraz z pozostałymi dokumentami i pieczęcią komisji konsul przechowuje jako depozyt.

11. Minister właściwy do spraw zagranicznych może zarządzić stosowanie wspomagania informatycznego w tych obwodowych komisjach wyborczych, w których możliwe jest przekazanie danych z protokołów na nośniku elektronicznym do konsula.

12. Dane z protokołów zapisane w pliku elektronicznym konsul przekazuje dodatkowo ministrowi właściwemu do spraw zagranicznych w trybie określonym w pkt 5.

13. Minister właściwy do spraw zagranicznych przekazuje niezwłocznie dane z protokołów głosowania, otrzymane w trybie określonym w pkt 12, Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie właściwej dla m. st. Warszawy przy wykorzystaniu publicznej sieci elektronicznego przekazywania danych.

14. W przypadku zarządzenia wspomagania informatycznego obwodowej komisji wyborczej, minister właściwy do spraw zagranicznych przekazuje konsulowi oprogramowanie, hasła oraz dane zawierające wykaz obwodów oraz katalogi okręgowych list kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów.

15. Wykonanie zadań określonych w pkt 13 i 14 zapewnia powołana, przez Okręgową Komisję Wyborczą w Warszawie właściwą dla m. st. Warszawy w trybie art. 74 ust. 2 Ordynacji wyborczej do Sejmu RP i Senatu RP, na pełnomocnika osoba wskazana przez ministra właściwego do spraw zagranicznych.

Zmiany w prawie

Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa z podpisem prezydenta

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 07.06.2024
Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Ratownik medyczny nauczy się na kursie, jak robić USG i stwierdzać zgon

Weszło w życie rozporządzenie w sprawie kursów kwalifikacyjnych dla ratowników medycznych. To konsekwencja przyznania tej grupie zawodowej nowych uprawnień: stwierdzania zgonu, do którego doszło podczas akcji medycznej, wykonania badania USG według protokołów ratunkowych oraz kwalifikacji do szczepienia i wykonania szczepienia przeciw COVID-19. Nowe przepisy określają jak będzie wyglądać egzamin i wzór zaświadczenia potwierdzającego odbycie kursu kwalifikacyjnego.

Agnieszka Matłacz 05.06.2024
MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.2005.49.669

Rodzaj: Uchwała
Tytuł: Zasady i tryb przekazywania okręgowej komisji wyborczej właściwej dla m. st. Warszawy wyników głosowania i protokołów głosowania z obwodów utworzonych za granicą w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 25 września 2005 r.
Data aktu: 22/08/2005
Data ogłoszenia: 26/08/2005
Data wejścia w życie: 22/08/2005