Zasady oraz tryb bilansowania i rozdziału robót budowlano-montażowych na 1970 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA BUDOWNICTWA I PRZEMYSŁU MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
z dnia 16 czerwca 1969 r.
w sprawie zasad oraz trybu bilansowania i rozdziału robót budowlano-montażowych na 1970 r.

Na podstawie § 9 ust. 2 i § 15 zarządzenia nr 52 Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 1969 r. w sprawie ramowych zasad, trybu oraz organizacji bilansowania i rozdziału robót budowlano-montażowych (Monitor Polski Nr 24, poz. 188) zarządza się, co następuje:
§  1.
Bilansowanie i rozdział robót budowlano-montażowych na 1970 r. należy przeprowadzić zgodnie z zasadami i w sposób określony w instrukcji stanowiącej załącznik do zarządzenia.
§  2.
1.
Do resortowych i wojewódzkich planów inwestycyjnych na 1970 r. mogą być włączone nowo rozpoczynane zadania inwestycyjne polegające na budownictwie inwestycyjnym, pod warunkiem spełnienia wymogów dokumentacyjnych określonych obowiązującymi przepisami i po potwierdzeniu przez właściwe zjednoczenie budownictwa wstępnego zapewnienia wykonawstwa robót w 1970 r.
2.
W zakresie inwestycji rolniczych realizowanych w ramach wykonawstwa resortu rolnictwa dyrekcje budownictwa rolniczego powiadomią bezpośrednio inwestorów i wojewódzkie komisje planowania gospodarczego, jakie nowo rozpoczynane inwestycje w 1970 r. mogą mieć wstępnie zapewnione wykonawstwo robót.
§  3.
1.
W pracach nad projektem bilansu robót budowlano-montażowych na 1970 r. należy w pełni uwzględnić przepisy:
1)
uchwały nr 100 Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów z dnia 3 czerwca 1969 r. w sprawie wytycznych do projektu narodowego planu gospodarczego na 1970 r. w zakresie inwestycji, handlu zagranicznego i zaopatrzenia rynku,
2)
zarządzenia nr 52 Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 1969 r. w sprawie ramowych zasad, trybu oraz organizacji bilansowania i rozdziału robót budowlano-montażowych (Monitor Polski Nr 24, poz. 188),
3)
zarządzenia nr 21 Przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów z dnia 2 czerwca 1969 r. w sprawie zasad opracowania projektu narodowego planu gospodarczego na 1970 r.
2.
W szczególności należy w pełni przestrzegać zasady aby:
1)
portfele zleceń poszczególnych przedsiębiorstw wykonawczych zatwierdzane były do wysokości ustalonych zadań produkcyjnych,
2)
inwestycjom kontynuowanym zapewniono wykonawstwo robót w pierwszej kolejności z uwzględnieniem obowiązujących umów zawartych pomiędzy inwestorem a wykonawcą oraz obowiązujących cykli budowy,
3)
przedsiębiorstwa specjalistyczne i ogólnobudowlane przyjmowały w pełni zgłoszenia robót podwykonawczych w ramach ich specjalności od generalnych wykonawców, niezależnie od podporządkowania resortowego tych przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa specjalistyczne mogą mieć zatwierdzane portfele zleceń w bezpośrednim wykonawstwie dla nowo rozpoczynanych inwestycji po zapewnieniu w pełni robót podwykonawczych.
§  4.
1.
Inwestycyjne roboty budowlano-montażowe resortu obrony narodowej, przewidziane do realizacji systemem zleceniowym, powinny być lokowane przede wszystkim w przedsiębiorstwach Ministerstwa Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych oraz Ministerstwa Komunikacji.
2.
Wykonawstwo drobnych inwestycji i robót remontowych należy zapewnić w zasadzie:
1)
w przedsiębiorstwach budowlano-montażowych spoza resortu budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych, w szczególności w przedsiębiorstwach komunalnych i spółdzielczości pracy, o ile warunki techniczne i przesłanki specjalne nie wymagają ich realizacji przez przedsiębiorstwa wymienione w ust. 1, jak również
2)
w jednostkach wykonawczych resortu obrony narodowej systemem gospodarczym.
3.
Wykonawstwo drobnych robót inwestycyjnych i robót remontowych, występujących na jednym placu budowy, powinno być zapewnione w ramach jednego przedsiębiorstwa wykonawczego.
§  5.
Upoważnia się dyrektorów zjednoczeń budownictwa resortu budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych do zatwierdzania portfeli zleceń przedsiębiorstw budowlano-montażowych zgrupowanych w tych zjednoczeniach.
§  6.
Wojewódzkie komisje planowania gospodarczego mogą zatwierdzać portfele zleceń przedsiębiorstw budowlano-montażowych wymienionych w § 10 zarządzenia, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 2, po uzyskaniu upoważnienia prezydium właściwej wojewódzkiej rady narodowej.
§  7.
1.
Przepisy dotyczące ministerstw stosuje się odpowiednio do urzędów centralnych i komitetów sprawujących funkcje naczelnych organów administracji państwowej oraz do centralnych związków spółdzielczych.
2.
Przepisy dotyczące prezydiów wojewódzkich rad narodowych stosuje się odpowiednio do prezydiów rad narodowych miast wyłączonych z województw.
§  8.
Tracą moc:
1)
zarządzenie Przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów z dnia 30 czerwca 1967 r. w sprawie zakresu, organizacji i trybu działania organów bilansowania i rozdziału robót budowlano-montażowych (Monitor Polski Nr 39, poz. 189).
2)
zarządzenie nr 45 Przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów z dnia 26 września 1968 r. w sprawie zapewnienia wykonawstwa dla robót budowlanych resortu obrony narodowej.
§  9.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK

INSTRUKCJA W SPRAWIE ZASAD, TRYBU I TERMINÓW PRAC ZWIĄZANYCH ZE SPORZĄDZENIEM BILANSU ORAZ ROZDZIAŁEM ROBOT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH NA 1970 R.

Załącznik Nr 1 1

(skreślony).

Załącznik Nr 2

SPIS ZADAŃ INWESTYCYJNYCH KONTYNUOWANYCH W 1970 R.*) NOWO ROZPOCZYNANYCH W 1970 R.*)

Załącznik Nr 3

PROTOKÓŁ

Załącznik Nr 4

WARTOŚĆ ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH NA 1970 R. DLA INWESTYCJI OBJĘTYCH PLANEM CENTRALNYM

Załącznik Nr 5

WARTOŚĆ ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH W UKŁADZIE WOJEWÓDZKIM

Załącznik Nr 6

ZBIORCZE ZESTAWIENIE ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH INWESTYCJI OBJĘTYCH PLANEM TERENOWYM NA 1970 R.

Załącznik Nr 7

PODZLECENIA UDZIELONE I OTRZYMANE WEDŁUG WYKONAWCÓW ROBÓT NA 1970 R.

Załącznik Nr 8

WARTOŚĆ ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH WŁĄCZONYCH DO PORTFELI ZLECEŃ NA 1970 R.

Załącznik Nr 9

WARTOŚĆ ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH WŁĄCZONYCH DO PORTFELI ZLECEŃ NA 1970 R. W UKŁADZIE WOJEWÓDZKIM

Załącznik Nr 10

ROBOTY BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH WYKONYWANE SYSTEMEM GOSPODARCZYM

Załącznik Nr 11

ROZLICZENIE NAKŁADÓW NA ROBOTY BUDOWLANO-MONTAŻOWE NA 1970 R.

Załącznik Nr 12

ROZLICZENIE ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH NA 1970 R. NA TERENIE WOJEWÓDZTWA (MIASTA) .........

1 Załącznik nr 1 skreślony przez § 1 zarządzenia z dnia 30 sierpnia 1969 r. (M.P.69.40.330) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 17 września 1969 r.

Zmiany w prawie

Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Od dziś ważna zmiana dla niektórych kierowców

Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od wtorku, 10 września, zakładają automatyczny zwrot prawa jazdy, bez konieczności składania wniosku. Zmiana ma zapobiegać sytuacji, w której kierowcy, nieświadomi obowiązku, byli karani za prowadzenie pojazdu, mimo formalnego odzyskania uprawnień.

Robert Horbaczewski 09.09.2024
Będą zmiany w ustawie o działaniach antyterrorystycznych oraz w ustawie o ABW oraz AW

Rząd przyjął we wtorek projekt przepisów, który dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej, które dotyczą przeciwdziałania rozpowszechnianiu w Internecie treści o charakterze terrorystycznym. Wprowadzony zostanie mechanizm wydawania i weryfikowania nakazów usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do takich treści. Za egzekwowanie nowych przepisów odpowiedzialny będzie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Od jego decyzji będzie się można odwołać do sądu.

Grażyna J. Leśniak 03.09.2024
Ustawa o rencie wdowiej niekonstytucyjna?

O zawetowanie ustawy o tzw. wdowich emeryturach jako aktu dyskryminującego część obywateli zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy jedna z emerytek. W jej przekonaniu uchwalona 26 lipca 2024 r. ustawa narusza art. 32 Konstytucji, ponieważ wprowadza zasady dyskryminujące dużą część seniorów. Czy prezydent zdążył się z nią zapoznać – nie wiadomo. Bo petycja wpłynęła do Kancelarii Prezydenta 6 sierpnia, a już 9 sierpnia ustawa została podpisana.

Grażyna J. Leśniak 31.08.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1969.26.198

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Zasady oraz tryb bilansowania i rozdziału robót budowlano-montażowych na 1970 r.
Data aktu: 16/06/1969
Data ogłoszenia: 28/06/1969
Data wejścia w życie: 28/06/1969