(2019/C 256/06)(Dz.U.UE C z dnia 30 lipca 2019 r.)
Niniejsza publikacja uprawnia do zgłoszenia sprzeciwu wobec wniosku zgodnie z art. 51 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1151/2012 1 w terminie trzech miesięcy od daty niniejszej publikacji.
JEDNOLITY DOKUMENT
"OLIO DI PUGLIA"
Nr UE: PGI-IT-02381 - 22.12.2017
ChNP () ChOG (X)
Do chronionego oznaczenia geograficznego "Olio di Puglia" zabrania się dodawania jakiegokolwiek określenia nieprzewidzianego wyraźnie w specyfikacji produkcji, w tym przymiotników: "fine" (wyborowa), "scelto" (pierwszej jakości), "selezionato" (wyselekcjonowana) i "superiore" (najlepsza). Dopuszcza się możliwość stosowania wiarygodnych i możliwych do zweryfikowania odniesień pozwalających na poświadczenie praktyk poszczególnych producentów lub technik produkcji, takich jak: "monovarietale" (z oliwek jednej odmiany), "raccolto a mano" (z oliwek zebranych ręcznie) itp., o ile zostały one uprzednio dopuszczone przez jednostkę certyfikującą.
Stosowanie zgodnie z prawdą nazwisk, nazw spółek, prywatnych lub publicznych znaków towarowych jest dozwolone, pod warunkiem że nie mają one charakteru reklamowego i nie mogą wprowadzać konsumenta w błąd.
Stosowanie nazw gospodarstw, posiadłości lub farm i informacji o ich położeniu geograficznym oraz podawanie informacji o pakowaniu w gospodarstwie zajmującym się uprawą oliwek lub przez zrzeszenie takich gospodarstw położonych na obszarze produkcji jest dozwolone wyłącznie wówczas, gdy co najmniej 51 % produkcji uzyskuje się z oliwek zebranych w gajach oliwnych należących do tego gospodarstwa.
Nazwę chronionego oznaczenia geograficznego "Puglia" należy umieścić na etykiecie czytelną i nieusuwalną czcionką w taki sposób, aby wyraźnie odróżniała się od pozostałych informacji umieszczonych na etykiecie.
Na etykiecie musi znajdować się europejski symbol ChOG i przedstawione poniżej logo ChOG "Olio di Puglia":
grafika
Na etykiecie obowiązkowo umieszcza się informację o zbiorach, wskazując miesiąc i rok zbiorów, miesiąc odpowiadający miesiącowi ekstrakcji oliwy z oliwek, partię i datę pakowania. Ponadto należy obowiązkowo podać maksymalny okres przechowywania, który nie może przekroczyć 20 miesięcy od daty pakowania. Dopuszcza się umieszczanie informacji o tym, że oliwę otrzymano metodą produkcji ekologicznej.