(2016/C 320 A/01)(Dz.U.UE C z dnia 1 września 2016 r.)
Reprezentujemy
Wspólnotowy Urząd Ochrony Odmian Roślin (CPVO) został ustanowiony w 1994 r. rozporządzeniem Rady (WE) nr 2100/ 94 z dnia 27 lipca 1994 r. w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin 1 , ostatnio zmienionym rozporządzeniem (WE) nr 15/2008 z dnia 20 grudnia 2007 r. 2 .
Celem Urzędu, który jest organem Wspólnoty mającym autonomię prawną, administracyjną i finansową, jest przyznawanie wspólnotowych praw do ochrony odmian roślin i zarządzanie nimi. Jest to szczególny rodzaj praw własności intelektualnej dotyczący nowych odmian roślin. Urząd ma w szczególności rozpatrywać wnioski o przyznanie takich praw, co zapewnia jednolitą ochronę własności intelektualnej w całej Unii Europejskiej (UE).
Siedziba Urzędu znajduje się w Angers, we Francji, a zatrudnionych jest w nim 45 osób. Roczny budżet Urzędu wynosi około 15 mln EUR. Urząd jest w pełni samofinansujący się, głównie z opłat wnoszonych przez wnioskodawców.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.cpvo.europa.eu.
Oferujemy
pracę na stanowisku Zastępcy Prezesa, który pomaga Prezesowi w wykonywaniu jego funkcji i uprawnień, w szczególności jeśli chodzi o reprezentowanie Urzędu, kierowanie jego pracami, zarządzanie i zapewnianie strategicznego kierownictwa. W razie nieobecności lub niedyspozycji Prezesa Zastępca Prezesa przejmuje jego obowiązki.
Funkcje i uprawnienia Prezesa obejmują między innymi:
Prezes CPVO może przekazać niektóre swoje obowiązki Zastępcy Prezesa.
Poszukujemy (kryteria wyboru)
Od kandydatów wymaga się:
1 Dz.U. L 227 z 1.9.1994, s. 1.
2 Dz.U. L 8 z 11.1.2008, s. 2.
3 Kandydaci powinni w swoim życiorysie wyszczególnić przynajmniej w odniesieniu do wspomnianych pięciu lat, podczas których zdobyli doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub w ramach funkcji doradczej wysokiego szczebla: 1) nazwy stanowisk i pełnione funkcje; 2) liczbę szczebli organizacyjnych w hierarchii powyżej i poniżej ich stanowiska oraz liczbę osób na równorzędnych stanowiskach; 3) w przypadku funkcji kierowniczych: liczbę pracowników, znajdujących się pod ich kierownictwem oraz wielkość budżetu, którym zarządzali.
5 Regulamin pracowniczy urzędników i warunki zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej, s. 21.
6 Komisja selekcyjna zadba o to, aby rodzimi użytkownicy tego języka nie odnieśli w związku z tym nienależytej korzyści.
8 Regulamin pracowniczy urzędników i warunki zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej, s. 187.
9 Komisja selekcyjna zadba o to, aby rodzimi użytkownicy tego języka nie odnieśli w związku z tym nienależytej korzyści.
10 Dz.U. L 8 z 12.1.2001, s. 1.