NFZ: mała liczba nieprawidłowo wystawionych recept
\\

Skala zgłoszeń dotyczących nieprawidłowo wystawionych recept refundowanych od 1 lipca br. utrzymywała się na bardzo niskim poziomie. Taką informację przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej.

Od 1 lipca br. pracownicy obsługujący infolinie Rzecznika Praw Pacjenta przyjęli 165 zgłoszeń telefonicznych od pacjentów w sprawie recept, z czego większość nie była związana z protestem lekarzy, a jedynie z błędami w dawkowaniu, nieczytelnością nazwy lub postaci leku.

Jako, że lekarze w Polsce wypisują rocznie ponad 180 mln recept na leki refundowane, co daje średnio liczbę 500 tys. recept dziennie, nietrudno zauważyć, że „skala zgłoszeń dotyczących nieprawidłowo wystawionych recept na leki refundowane utrzymywała się na bardzo niskim poziomie”.

Narodowy Fundusz Zdrowia podziękował też wszystkim lekarzom, którzy na pierwszym miejscu postawili interes swoich pacjentów, wystawiając im recepty na refundowane leki, zgodne z obowiązującymi przepisami. Przypomniał jednocześnie, że każdy lekarz może zawrzeć umowę lub podpisać aneks do wcześniej zawartej umowy z oddziałem wojewódzkim NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane według nowego wzoru umowy, określonego w zarządzeniu Prezesa NFZ z 30 czerwca br.

Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert

Źródło: www.nfz.gov.pl, stan z dnia 9 lipca 2012 r.

\
Data publikacji: 9 lipca 2012 r.