Środki unijne zostaną przeznaczone na stypendia, zajęcia dodatkowe, płatne praktyki oraz szkolenia kadry dydaktycznej uczelni.

Celem programu jest wspieranie kształcenia pielęgniarek i położnych, aby zachęcić młodych ludzi do studiowania na tych kierunkach. W Polsce od lat maleje liczba pielęgniarek i położnych, rośnie także średnia wieku tej grupy zawodowej. 

Jest to druga edycja konkursu dla uczelni wyższych, kształcących pielęgniarki i położne. Projekty wspierające studentów pielęgniarstwa i położnictwa są realizowane od 2016 roku. 

Dotychczas środki unijne z Ministerstwa Zdrowia otrzymały: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Akademia Pomorska w Słupsku oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W tegorocznym konkursie uczelnie mogą składać wnioski do 27 marca 2017 roku.

Z Programu Wiedza Edukacja Rozwój finansowane są także bezpłatne kursy podyplomowe dla pielęgniarek i położnych. Dzięki nim mogą one  podnieść kwalifikacje i zdobyć nowe uprawnienia.

Kształcenie podyplomowe prowadzi 27 placówek w całej Polsce.

Źródło: www.mz.gov.pl
 

 [-OFERTA_HTML-]