Bloki operacyjne otwarto na oddziałach: okulistycznym i laryngologicznym.

Pierwszą placówką, w której zastosowano taką technologię już w roku 2012, był Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, który wyposażył w elementy z tzw. miedzi przeciwdrobnoustrojowej oddział  nefrologii. Jest to specjalny stop miedzi, miedzioniklu, brązu i mosiądzu, oznaczony jako Cu+.

Badania, które wykonano w tej placówce do 2014 roku, udowodniły, że na powierzchniach z miedzi jest trzykrotnie mniej szczepów takich bakterii jak e.cola, gronkowiec złocisty, klebsiella pneumoniae czy pałeczka ropy błękitnej.

 [-DOKUMENT_HTML-]



Szpital w Lubinie jest prowadzony przez Miedziowe Centrum Zdrowia. Placówka posiada także bazę diagnostyczną z zakładem diagnostyki laboratoryjnej i zakładem diagnostyki obrazowej, przychodnię ogólną, przychodnię specjalistyczną oraz zakład rehabilitacji leczniczej. 

Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi także placówki w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni. W strukturach MCZ znajduje się też Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych, które obsługują firmy na terenie Zagłębia Miedziowego.

Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki zawarty z NFZ na rok 2016 miał wartość  prawie 100 mln zł. 

Miedziowe Centrum Zdrowia  jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.

 

Źródło: Miedziowe Centrum Zdrowia