Konsultacje będą prowadzone od 17 marca 2014 do 20 marca 2014.
Korzyści wynikające z decyzji o połączeniu to zrealizowanie koncepcji rozwoju w postaci planowanych inwestycji w szpitalach województwa lubelskiego, specjalizacja w rodzajach świadczeń opieki zdrowotnej szpitali marszałkowskich, a także wzmocnienie pozycji rynkowej placówki.
Władze województwa wskazują także na zwiększenie elastyczności zarządzania podmiotem leczniczym jako pozytywny efekt połączenia, a także na optymalizację wydatków inwestycyjnych samorządu, optymalizację kosztów stałych działalności administracyjnej i usługowej oraz poprawę efektywności zarządzania w szpitalu.
Okręgowy Szpital Kolejowy w Lublinie posiada kontrakt z NFZ na rok 2014 o wartości 29,9 mln zł. Placówka prowadzi oddziały: chorób wewnętrznych, kardiologii, neurologii, chorób płuc, chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii, ortopedii oraz urologii.
Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego posiada kontrakt na rok 2014 o wartości 36,4 mln zł. Prowadzi oddziały: chorób wewnętrznych, chorób płuc, chorób zakaźnych dziecięcych, pediatrii, neonatologii, położnictwa i ginekologii.
Lubelskie: samorząd województwa połączy szpitale
Samorząd województwa lubelskiego podjął kroki dotyczące połączenia Szpitala Kolejowego SP ZOZ w Lublinie z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie. Projekt uchwały sejmiku w tej sprawie trafił do konsultacji z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami.