W ramach projektu 15 studentów China University of Political Science and Law spędzi tydzień w stolicy Polski, uczestnicząc w wykładach, warsztatach oraz case studies. Specjaliści w swoich dziedzinach przybliżą studentom prawne i ekonomiczne aspekty współpracy między Europą a Azją i wynikające z nich szanse rozwoju dla Polski i Chin.
Drugi etap projektu odbędzie się między 12 a 19 października 2016 r. w Chinach. 15 studentów warszawskich uczelni poleci do Pekinu, by wziąć udział w warsztatach oraz spotkaniach z chińskimi ekspertami. Różnorodna tematyka wykładów umożliwi polskim studentom zrozumienie chińskiej etykiety biznesowej oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Państwie Środka. Pobyt w Pekinie będzie dla nich doskonałą okazją do lepszego poznania gospodarki, prawa oraz kultury Chin.
- Celem naszego spotkanie jest budowanie kooperacji ze studentami z Pekinu i ze studentami z Warszawy. Ma to służyć dalekosiężnie kształceniu liderów i ekspertów, którzy będą mogli wpływać na stosunki między naszymi krajami, bo im więcej ludzi świadomych, rozsądnych i dobrze wyedukowanych w tej kwestii, tym lepiej - podsumowuje koordynator projektu Krzysztof Florczyk. - Dynamika chińskiej gospodarki, jaką obserwujemy w ostatnich latach, fascynuje wielu studentów. Chiny to bardzo ciekawy temat, elektryzuje setki studentów najlepszym przykładem tego są nasze debaty organizowane na uniwersytecie, gdzie za każdym razem mamy pełną salę. Myślę, że do studentów przemawiają liczby, bo to, co teraz dzieje się w Chinach, czyli wzrost na poziomie 10%, to jest coś, co nigdy wcześniej nie wydarzyło się w historii ludzkości – dodaje Krzysztof Florczyk.

 

Dowiedz się więcej z książki
Prawo konstytucyjne. Repetytorium
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł