W wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" ekspert stwierdza, że od dwóch lat obserwuje znacznie zmieniający się trend dotyczący elastyczności pracy. Coraz więcej kandydatów jest zainteresowanych pracą zarówno w swobodnie określonych porach dnia, jak i miejscu jej wykonywania (w domyśle: w domu). Jakie korzyści mogą z tego płynąć zarówno dla pracowników, jak i pracodawców?
- Praca bliżej domu sprawia, że ludzie czują się bardziej wypoczęci i prowadzą zdrowszy tryb życia, częściowo ze względu na ograniczenie konieczności stresujących dojazdów. Znacznie ważniejszym powodem jest jednak możliwość spędzania dłuższego czasu z rodziną i znajomymi.
- Coraz więcej kandydatów informuje mnie, że nie podjęłoby poszukiwania nowej pracy, gdyby ich obecny pracodawca zapewnił bardziej elastyczną formę jej wykonywania. Możliwość wyboru pracy w domu jest coraz powszechniej uznawana za niezbędny element pozwalający zachować równowagę między szybkim tempem życia zawodowego i potrzebami fizycznymi oraz emocjonalnymi. Z własnego doświadczenia wiem, że nie każda osoba jest jednak w stanie pracować zdalnie, gdyż wiąże się to z koniecznością zachowania dużej samodyscypliny. Również nie każda praca, ze względu na charakter obowiązków, nadaje się do zdalnego wykonywania - mówi Bartłomiej Piwnicki. Więcej>>