Zwycięska oferta była najniższa. Wykonawca zaproponował, że przebuduje kompleks skoczni za 2,94 mln zł. Pozostali proponowali ceny w wysokości od 3,6 do 3,9 mln zł. W najbliższych dniach samorząd chce domknąć finansowanie inwestycji. Wsparcie deklarowały ministerstwo sportu i śląski urząd marszałkowski.
Jak dodała wiceburmistrz, budżet Wisły nie udźwignie samodzielnego sfinansowania przebudowy. Poinformowała, że obiekty powinny zostać oddane do użytku jesienią.
W ramach inwestycji wyburzone zostaną trzy zdewastowane skocznie. W ich miejscu wzniesione zostaną nowe, na których szkolili się będą najmłodsi zawodnicy. "Po sukcesach Adama Małysza, a obecnie Piotra Żyły, dyscyplina jest niezmiennie popularna w Wiśle. Garnie się do niej sporo dzieci. Podczas treningu musieli dotychczas korzystać z obiektów poza granicami miasta, głównie w Szczyrku. Teraz będą mogli się szkolić na miejscu” – powiedziała Forias.
Po przebudowie kompleksu małych skoczni Wisła będzie dysponowała kompletną bazą szkoleniową. Obok nich w mieście istnieje także obiekt HS 42 i HS 71 w Łabajowie oraz HS 134 w Malince. "Mamy nadzieję, że dzięki takiej bazie Wisła doczeka się kolejnych wybitnych zawodników, którzy będą odnosili sukcesy” – dodała wiceburmistrz.
Kompleks skoczni w centrum Wisły został wybudowany w 1962 roku, a zmodernizowany w 1997. Karierę sportową rozpoczynał na nich Adam Małysz. Najdalej skoczył tu Paweł Słowiok, który w lutym 2004 roku uzyskał odległość 46,5 m. W ostatnich latach skocznie były nieczynne.