Jak podkreśla wicemarszałek Sorys, e-usługi stanowią przyszłość administracji i jeden z priorytetów władz województwa. Na ich rozwój, samorząd przeznaczy około 585 mln zł. Blisko 176 mln zł z tej kwoty, przeznaczonych zostanie na wsparcie projektów geodezyjnych. Ułatwią one mieszkańcom zbieranie potrzebnych informacji oraz pozwolą na szybsze załatwianie najważniejszych spraw.
Geodezyjna e-usługa znacząco ułatwi dostęp do informacji przestrzennej zarówno mieszkańcom Tarnowa, jak i przedsiębiorcom czy inwestorom planującym zakup, budowę czy wynajęcie nieruchomości na cele mieszkalne lub biznesowe. Dokumenty, zawierające informację przestrzenną, będą poddane cyfryzacji i udostępnione w zmodernizowanym Zintegrowanym Systemie Informacji Przestrzennej. Za sprawą e-usługi, dostęp do nich będzie łatwiejszy i szybszy, co pozwoli mieszkańcom uzyskać potrzebne dane, a urzędnikom szybciej wydać decyzję.
(zmp.poznan.pl)
Tarnów stawia na innowacyjne e-usługi geodezyjne
Możliwość zamówienia dokumentów, map lub zaświadczeń, pochodzących z zasobu geodezyjnego i kartograficznego bez konieczności wychodzenia z domu oraz zdalne załatwienie wielu urzędowych procedur, to udogodnienia jakie przewiduje nowa geodezyjna e-usługa, wprowadzana w ramach projektu Integracja e-usług w informacji przestrzennej. Umowę na jej realizację podpisali wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys oraz prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.