Organizatorzy wysłuchania zaprosili na spotkanie m.in. kluby poselskie czy Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wniosek o przeprowadzenie sejmowego wysłuchania publicznego w sprawie zmian w oświacie odrzucony został na posiedzeniu dwóch komisji sejmowych 30 listopada br.; uznano, że nie wniesie ono nowych elementów do dyskusji.
Raport z konsultacji społecznych, dołączony do rządowego projektu ustawy, nie zawiera jednak informacji o argumentach przedkładanych przez uczestniczące w nich podmioty. Zdaniem organizatorów wysłuchania posłowie pracujący nad zmianami powinni zapoznać się z opiniami środowisk samorządowych i społecznych. Możliwość ta została odrzucona, choć opinie dotyczące zamiaru likwidacji gimnazjów czy wspierania reformy szkolnictwa zawodowego nie są wyłącznie negatywne.
(zpp.pl)
Samorządy organizują wysłuchanie publiczne w sprawie oświaty
12 grudnia br. w Warszawie odbędzie się wysłuchanie publiczne ustawy Prawo oświatowe. Jego pomysłodawcami są ogólnopolskie organizacje gmin i powiatów we współpracy z organizacjami społecznym, działającymi w sferze oświaty.