- Zachęcam wszystkich pracowników socjalnych i pracowników ośrodków pomocy społecznej do odwagi w dopominaniu się o wzrost wynagrodzeń - powiedziała minister na spotkaniu w Iławie.
Zobacz też komentarz praktyczny: Zatrudnienie pracowników socjalnych
Pracownicy socjalni chcą podwyżek
Jak już informowaliśmy, pracownicy socjalni czują się odsyłani „od Annasza do Kajfasza”. Walczą o podwyżki i ważne dla środowiska zmiany w zakresie uprawnień pracowniczych. Tymczasem rząd i samorządy przerzucają się odpowiedzialnością.
Cena promocyjna: 99.5 zł
|Cena regularna: 199 zł
|Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł
Pracownicy pomocy społecznej walczą o ważne dla środowiska zawodowego postulaty dotyczące zmian uprawnień i obowiązków pracowniczych. W proteście domagają się m.in. podniesienia wysokości dodatku terenowego i zrównania wysokości wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w jednostkach pomocy społecznej z pensjami urzędników pracujących w urzędach gmin.
Czytaj też: Resort rodziny będzie apelował do samorządów o poprawę sytuacji pracowników socjalnych>>
Według resortu pracy średnia wysokość wynagrodzeń pracowników socjalnych jest zróżnicowana terytorialnie. Z analizy średniej wojewódzkiej dla niektórych stanowisk wynika, że średnie wynagrodzenia brutto na stanowisku pracownik socjalny wynosi od 2475-2858, natomiast na stanowisku starszy pracownik socjalny od 2793-3268.
Apel minister do samorządów o podwyżki
W połowie września minister Elżbieta Rafalska w liście do wójtów, burmistrzów, starostów i prezydentów miast napisała, że podwyższenie wynagrodzeń pracowników socjalnych to „jedna z form okazania szacunku i poważania dla wykonywanej przez nich pracy”.
Podkreśliła, że średnia płaca pracowników socjalnych w ich jednostkach jest niższa niż średnia krajowa dla tego stanowiska.
Czytaj też: Minister pracy apeluje do samorządów o podwyżkę pensji pracowników socjalnych>>
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.