Jak powiedział burmistrz Oławy Franciszek Październik, dzięki inwestycji gmina będzie mogła uzbroić więcej działek pod budownictwo jedno- i wielorodzinne, a także dozbroić tereny przemysłowe.
"To z kolei pozwoli przyciągnąć do miasta nowych inwestorów. Już teraz zauważyliśmy większe zainteresowanie zarówno wśród dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i firm usługowych" – mówił burmistrz.
Zakończenie inwestycji, które planowane jest na 2014 r. sprawi, że Oława będzie najlepiej skanalizowanym miastem na Dolnym Śląsku. Jednocześnie na poprawie stanu środowiska w tym regionie skorzysta Wrocław.
"Nowe przedsięwzięcie przyczyni się do polepszenia jakości wody w zlewni rzek Ślęzy i Oławy, gdzie są zlokalizowane ujęcia wody dla stolicy Dolnego Śląska. Dzięki temu nie tylko poprawią się parametry wody dostarczanej wrocławianom, ale też niższe będą koszty jej uzdatniania" – tłumaczył prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Marek Mielczarek.
Oława już skorzystała z unijnych środków przeznaczonych na ochronę środowiska. Za prawie 60 mln zł wybudowano w mieście blisko 24 km kanalizacji i przebudowano oczyszczalnię ścieków.