Laureatką pierwszej nagrody została Justyna Długosz, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, drugie miejsce Jury przyznało ex equo Michałowi Bogaczowi i Marcinowi Borkowskiemu, studentom Uniwersytetu Wrocławskiego. Trzeciej nagrody nie przyznano. Wyróżnienia otrzymali Justyna Nowakowska, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i Mateusz Krauze, student Uniwersytetu Łódzkiego. Laureaci zostali wyłonieni spośród grupy dziesięciu finalistów.
Zdaniem Jury poziom konkursu był bardzo wysoki. Prace finalistów dowodziły dogłębnej wiedzy, co potwierdziły przeprowadzone przez Jurorów rozmowy. Ich zdaniem wszyscy uczestnicy finału zasłużyli na uznanie. Oprócz laureatów byli to Tomasz Dereszewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Katarzyna Sanecka z Uniwersytetu Warszawskiego, Mariusz Miśkiewicz z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Marta Poznańska z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wojciech Sablik z Uniwersytetu Śląskiego.
Konkurs polegał na napisaniu pisma procesowego na podstawie jednego z trzech kazusów, które odnosiły się do różnych form opodatkowania. W rozmowie z Jury finaliści mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące zarówno prac konkursowych, jak i ogólnej tematyki podatkowej.
Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac studentów i absolwentów kierunków prawniczych i ekonomicznych z uczelni z całej Polski. W finale oceniało Jury pod przewodnictwem prof. Włodzimierza Nykiela, rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Ponadto w Jury zasiadali prof. Teresa Dębowska-Romanowska z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Bogumił Brzeziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Rafał Iniewski z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz z kancelarii Wardyński i Wspólnicy Andrzej Heliasz i Dariusz Wasylkowski - wspólnik kierujący Zespołem Podatkowym.
Przedsięwzięciu patronowało Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA.
Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie www.talentypodatkowe.pl