Jest autorem 70 publikacji, w tym monografii - " Główne problemy współczesnej filozofii prawa", a także " Zasady wykładni prawa" i "Wstęp do prawodawstwa", który doczekał się 15 wydań. Profesor Lech Morawski pełni funkcję redaktora naczelnego kwartalnika prawniczego "Prawo i Więź".
- Muszę powiedzieć, że ogromne wrażenie zrobił na mnie tekst M. Rymkiewicza, w którym dowodził on, że logikę naszych losów historycznych, od czasów Targowicy, zaborów, PRL aż po dzień dzisiejszy określa podział naszego społeczeństwa na dwa narody: naród patriotów, który nawet w najgorszych czasach walczył o naszą wolność i suwerenność i naród kolaborantów, który zawsze wiernie współdziałał z kolejnymi okupantami - pisze na blogu profesor. -Tego podziału nie da się nigdy zasypać i zapomnieć. Nie znam żadnego powodu, dla którego miałbym wybaczyć, że byłem zmuszony przez 40 lat do mieszkania w kraju, w którym nie mogłem mówić i robić tego co uważałem za słuszne, którego władza odmawiała mi przez dziesiątki lat paszportu - pisze dalej prof. Morawski.
Profesor Morawski jest kandydatem PiS.
Prof. Morawski kandydatem do Trybunału Stanu
Profesor zwyczajny Lech Morawski jest kandydatem na sędziego Trybunału Stanu. Kieruje on katedrą teorii państwa i prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.