Nominacja ta nastąpiła zgodnie z art. 45 par. 1 ustawy z dnia 25 lipca 2002 r. – Prawo o ustroju sądów administracyjnych, wiceprezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego powołuje na pięcioletnią kadencję Prezydent, na wniosek Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, złożony za zgodą Zgromadzenia Ogólnego Sędziów NSA.
Wiceprezesi Naczelnego Sądu Administracyjnego, zgodnie z art. 37 wskazanej wyżej ustawy, są zastępcami Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego w zakresie przez niego określonym.
Sędzia Jerzy Siegień – jako Prezes Izby Ogólnoadministracyjnej – będzie kierował pracami tej Izby, a sędzia Jan Rudowski będzie Prezesem Izby Finansowej i będzie kierował jej pracami.
Sędzia Siegień orzekał poprzednio w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym i był delegowany do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Był zastępcą dyrektora Biura Orzecznictwa NSA. Autorem wielu publikacji poświęconych tematyce nieruchomości, zagospodarowania przestrzennego oraz procedury administracyjnej.
Sędzia Jan Rudowski w latach 1984–1998 był zatrudniony w bydgoskiej Izbie Skarbowej w na stanowiskach orzeczniczych w sprawach o zobowiązania podatkowe.
W 1991 wygrał konkurs na dyrektora tej izby. W 1998 powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, odpowiedzialnego za prawo podatkowe materialne i procesowe, interpretację przepisów, nadzór nad orzecznictwem i poborem podatków oraz ujednolicanie orzecznictwa organów podatkowych. W czerwcu 2000 awansowany do rangi sekretarza stanu Zakończył pełnienie funkcji w tym samym roku wraz z rządem Jerzego Buska.
W latach 1999–2000 pełnił funkcję prezydenta Intra-European Organisation of Tax Administrations (IOTA
Cena promocyjna: 149 zł
|Cena regularna: 149 zł
|Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.