- Wybór aplikacji radcowskiej to powinna być świadoma decyzja. Oparta na wiedzy, a nie domysłach czy stereotypach. Stąd pomysł na „Mapę aplikacji radcowskiej” – mówi Włodzimierz Chróścik, Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, współautor publikacji. I dodaje, że po lekturze nikt nie powinien być zaskoczony przebiegiem aplikacji, metodami kształcenia i egzaminowania, wymaganiami i formalnościami.

Czytaj: Sędzia Kożuchowska-Warywoda: Edukacja ważna - przestępstwa często wynikiem niewiedzy>>

Bez nudnych wykładów 

Autorzy opracowania zapewniają, że rozwiązania przedstawione w "Mapie aplikacji radcowskiej" to nie tylko zajęcia z twardego prawa, ale też umiejętności miękkie i aspekty gospodarczo-finansowe. Zaznaczają, że celem jest danie aplikantom pewności, że po ukończeniu aplikacji będą wyposażeni we wszystkie narzędzia, które pozwolą im skutecznie konkurować na rynku.

 

Cena promocyjna: 119.2 zł

|

Cena regularna: 149 zł

|

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł


Aplikanci często nie zdają sobie sprawy, że większość ich pytań i problemów znajduje wyjaśnienie w obowiązujących przepisach wewnątrz samorządowych. Liczę, że dzięki usystematyzowaniu i uporządkowaniu wiedzy na temat tych przepisów, a także przedstawieniu przykładów ich zastosowania, wynikających z praktyki Izby warszawskiej, aplikanci będą mieli większą świadomość swoich uprawnień oraz możliwości uzyskania wsparcia ze strony OIRP w Warszawie w sprawach indywidualnych. Lepsza znajomość uwarunkowań formalnych pomoże aplikantom przy podejmowaniu decyzji zawodowych lub osobistych wpływających na odbywanie aplikacji, minimalizując skutki ewentualnego niewywiązywania się z obowiązków regulaminowych – mówi współautorka publikacji, Agnieszka Sawaszkiewicz-Żałobka, wicedziekan ds. Aplikacji i Przewodnicząca Komisji ds. Aplikacji w OIRP w Warszawie.

Uwzględnione m.in. nowe technologie

O jakich rozwiązaniach mowa? Autorzy opracowania podkreślają, że program aplikacji uwzględniający aktualne wyzwania rynku usług prawniczych - m.in. specjalizacje prawnicze, nowe technologie, umiejętności miękkie, w tym w szczególności w zakresie komunikacji czy marketingu usług prawniczych, realizowany jest w małych grupach. 

Czytaj: Sędziowie, prawnicy, kuratorzy wspólnie o prawie - Dzień Edukacji Prawnej>>

Zajęcia interaktywne prowadzone są w formie wykładów konwersatoryjnych - wymiana poglądów i dyskusja między wykładowcą a aplikantami oraz warsztatów z zakresu kazusów, analizy orzecznictwa, sporządzania projektów pism procesowych i umów, symulacji. Uzupełnione są praktykami, pracami dodatkowymi oraz zajęciami szkoleniowo-integracyjnymi

„Mapa” przedstawia te możliwości i ułatwia poruszanie się po nich. - Ma dostarczyć – zgodnie z jej nazwą – skutecznego instrumentu do nawigacji szkolenia na aplikacji w celu osiągnięcia jej optymalnych rezultatów – zauważa dr Agnieszka Sołtys.

 

Publikacja trafiła już do aplikantów, patronów, wykładowców, a także sędziów i prokuratorów współpracującym z OIRP w Warszawie.