Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 28.5.2013 r. nie zakończył sądowych batalii o udział pracowników (ściślej: osób wybranych przez pracowników) w organach spółek z udziałem Skarbu Państwa, które podlegają Ustawie o komercjalizacji i prywatyzacji. W dniu 27.01.2014 r. (a wcześniej w dniu 2. oraz 6.12.2013 r.) zapadły pierwsze nieprawomocne wyroki dot. niepowołania do Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. nominatów pracowników podczas Walnego Zgromadzenia Spółki w 2013 r.
Z raportów bieżących Spółki oraz przekazów medialnych wynika, iż obecnie zawisłe są co najmniej trzy postępowania sądowe dot. opisywanych zdarzeń mających miejsce podczas WZ Spółki w 2013 r. Więcej na ten temat
W dniach 2. oraz 6.12.2013 r. Sąd Okręgowy w Legnicy uznał argumenty pełnomocników KGHM Polska Miedź S.A. i oddalił - skierowane przeciwko Spółce - powództwa o uchylenie "uchwał w przedmiocie niepowołania do Rady Nadzorczej Spółki osób wybranych przez pracowników". Więcej w relacji z rozprawy
Także w dniu 27.01.2014 r. zapadł korzystny dla Spółki wyrok (wszystkie ww. wyroki są nieprawomocne). Szeroki opis sprawy - wraz z opisem i komentarzem do ww. wyroku Sądu Najwyższego oraz publikacją dot. tej materii - dostępny jest na blogu "PRAWO BIZNESU – LAW IN ACTION" .
Kancelaria RKKW jest doradcą prawnym KGHM Polska Miedź S.A. w opisywanych postępowaniach. Mec. Damian Dworek, Partner stojący na czele Departamentu Procesowego Kancelarii RKKW, a w tych postępowaniach jeden z pełnomocników Spółki, wskazuje, iż "sprawy dotyczące organów spółek są zwykle dość skomplikowane i wymagają biegłości zarówno w przepisach prawa materialnego jak i procesowego”. "Wynik tych postępowań potwierdza kompetencje Kancelarii RKKW na płaszczyźnie sporów korporacyjnych, tj. praktyki, która w ostatnim czasie rozwija się u nas niezwykle dynamicznie" – dodaje dr Radosław L. Kwaśnicki, Partner Zarządzający, kierujący Departamentem Sporów Korporacyjnych, który również reprezentował Spółkę w tych postępowaniach.