Finaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom, co potwierdzili członkowie Jury. Uczestnicy toczyli pojedynki sądowe przed wojewódzkim sądem administracyjnym, w którego rolę wcieli się Jurorzy. Finałowe starcie polegało na obronie przez uczestników przygotowanej przez siebie skargi. W kolejnej odsłonie następowała zamiana ról i każdy finalista wcielał się w rolę strony przeciwnej, czyli organu administracji.
W gronie finalistów znalazło się dziesięciu uczestników konkursu.
Pierwsze miejsce zajął Maciej Kiełbowski, student III roku z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Laureatką drugiego miejsca została Jowanka Jakubek, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, a trzecie miejsce zajął Jan Markiewicz, student IV roku tej samej uczelni. Przyznano także dwa wyróżnienia: Edycie Wielańczyk z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Szczęsnemu Kaźmierczakowi z Uniwersytetu Śląskiego.
Finalistów oceniało Jury w składzie: prof. Roman Hauser, Wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego - przewodniczący składu Jurorów, Janusz Drachal, Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, prof. Jacek Lang z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz ze strony kancelarii Wardyński i Wspólnicy - adwokat i wspólnik Tomasz Wardyński, adwokat i wspólnik dr Marcin Radwan-Röhrenschef oraz dr Magdalena Niziołek, radca prawny i adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Konkurs skierowany do studentów oraz tegorocznych i zeszłorocznych absolwentów prawa i administracji cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 69 prac z całej Polski, najwięcej z Uniwersytetów Wrocławskiego, Jagiellońskiego i Warszawskiego. Większość uczestników to studenci z III, IV i V roku studiów. Przedsięwzięciu patronowało Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA.