W przeddzień rocznicy, 31 lipca, adw. Jacek Trela, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, weźmie udział w uroczystościach na Pl. Krasińskich. Uroczysty apel poległych poprzedzi msza święta polowa. Wieczorem na placu odbędzie się widowisko „Śpiew Murów” - według scenariusza i reżyserii Jerzego Bielunasa.
Z kolei 1 sierpnia adw. Rafał Dębowski, sekretarz NRA, złoży kwiaty przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.
Wcześnie, w sobotę, 26 lipca, ponad 200 adwokatów i aplikantów adwokackich wzięło udział w XXIV Biegu Powstania Warszawskiego.
Jak co roku adwokaci zapalą znicze na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego pod obeliskiem poświęconym adwokatom i aplikantom, którzy zginęli w Powstaniu. Znicze zapłoną też pod tablicą upamiętniającą uczestników Powstania, znajdująca się przed siedzibą NRA przy ul. Świętojerskiej i pod tablicą przy ul Marszałkowskiej.
W czasie całej II wojny światowej zginęło 56% adwokatów i 90% aplikantów adwokackich
Adwokatura obchodzi rocznicę Powstania Warszawskiego
Adwokatura Polska wspomina adwokatów i aplikantów adwokackich uczestników zbrojnego zrywu warszawiaków 1944 r.vW zbrojnym zrywie z 1944 roku wzięło udział co najmniej 213 adwokatów i aplikantów adwokackich. Większość z nich zginęła.