"To jest pierwszy na świecie tak kompleksowy program mający unowocześnić szkołę" - powiedziała Minister Edukacji Narodowej, Krystyna Szumilas podczas podsumowania pilotażu programu "Cyfrowa szkoła".
Programem zostało objętych 399 szkół podstawowych z całej Polski. Chodziło nie tylko o to by wprowadzić nowoczesne technologie, ale także innowacyjne metody nauczania, co zdaniem MEN się udało.
Wprowadzenie nowoczesnych technologii do szkół jest bardzo pozytywne, szczególnie w odniesieniu do uczniów o słabszym potencjale edukacyjnym. Cyfrowa szkoła nie tylko uatrakcyjnia zajęcia, ale także uaktywnia uczniów o nieco mniejszych możliwościach.
Rządowy program nie ogranicza się jedynie do uatrakcyjniania lekcji informatyki, ale także służy jako pomoc przy organizowaniu lekcji z innych przedmiotów, jak język polski, biologia czy matematyka.
Jak zapowiedziała Minister Edukacji Narodowej program "Cyfrowa szkoła" będzie kontynuowany. Tworzone są właśnie multimedialne i interaktywne e-podręczniki. Docelowo ma ich powstać 18 do 14 różnych przedmiotów i do wszystkich etapów edukacyjnych. Ponadto MEN zabiega o to, aby ze środków unijnych w latach 2014-2020 trafiło na ten cel 1,5 mld euro.
Opracowanie: Agnieszka Winiarska, RPE WKP
Źródło: www.men.gov.pl, stan z dnia 24 czerwca 2013 r.