Z informacji MEN wynika, że w jego skład wchodzi broszura informacyjna, która przedstawia najważniejsze zmiany w systemie oświaty. - Wyjaśniamy w niej między innymi, jakich obszarów dotyczy reforma, na czym polegają przekształcenia szkół oraz jak będzie wyglądało szkolnictwo branżowe. Są tam także najważniejsze pytania i odpowiedzi na temat zmian w systemie oświaty. W pakiecie do szkół znajdują się również dwa plakaty, na których w graficzny sposób pokazany jest przebieg reformy i jej efekt końcowy - czytamy w komunikacie resortu.

W przesyłce znajduje się list minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej skierowany do dyrektorów wszystkich typów szkół. W swoich słowach minister edukacji zwraca się z prośbą do dyrektorów, aby otrzymane materiały udostępnili nauczycielom, rodzicom i uczniom. - Chcemy, aby wszystkie zainteresowane osoby uzyskały pełną informację na temat zmian zachodzących w systemie oświaty - pisze w nim minister.

Przesłane pakiety nie są jedyną formą kontaktu ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pod adresem www.reformaedukacji.men.gov.pl uruchomiono specjalną stronę internetową poświęconą planowanym zmianom w edukacji. Można na niej znaleźć najważniejsze informacje na temat reformy z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę.
Na stronie internetowej każdy rodzic może sprawdzić, do jakiej szkoły uczęszczać będzie jego dziecko od 1 września 2017 r. Podano tam także kontakty do pracowników ministerstwa oraz harmonogram wprowadzania zmian w systemie edukacji.

MEN podkręśla, że równolegle do działań podejmowanych przez ministerstwo, do dyspozycji nauczycieli, rodziców i samorządów pozostają także wojewodowie i kuratorzy oświaty. Wspólnie organizują oni spotkania i akcje informacyjne oraz odpowiadają na szczegółowe pytania dotyczące reformy. Terminy planowanych spotkań w regionach zamieszczane będą sukcesywnie na stronach internetowych kuratorów oświaty oraz Urzędów Wojewódzkich.