Cieszymy się, że MSZ jako urząd administracji państwowej zostało przez studentów prawa i kierunków pokrewnych oraz przez profesjonalistów uznane za idealnego pracodawcę, za atrakcyjne miejsce pracy – podkreśla Zastępująca Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej Grażyna Sikorska. – Zachęcamy wszystkich zainteresowanych naszymi ofertami do odwiedzenia strony internetowej MSZ – dodaje.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zostało wyróżnione w prestiżowym rankingu firmy Universum na Gali Most Attractive Emloyers. Ranking przygotowywano na podstawie ankiet studentów polskich uczelni oceniających najlepsze firmy obecne na polskim rynku pracy. Badania opinii studentów oraz profesjonalistów dotyczyły m.in. pracodawców i celów zawodowych. W badaniu proszono też o wskazanie idealnego pracodawcy, czyli takiego, u którego dany respondent pracowałby najchętniej. W tej edycji badania Ministerstwo Spraw Zagranicznych było najczęstszym wyborem wśród studentów prawa i kierunków pokrewnych w całej Polsce.

Wśród nominowanych wraz z MSZ znalazły się firmy nie tylko z polskiej, ale i światowej czołówki najbardziej cenionych pracodawców. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła firma Google, natomiast trzecie firma EY Ernst and Young.

Czytaj: MSZ promuje aktywność kobiet w sferze publicznej

Zastępująca Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej Grażyna Sikorska podkreśla, że resort dyplomacji dysponuje bogatą ofertą współpracy dla młodych osób. – Wspólnie z Polskim Instytutem Dyplomacji corocznie organizujemy aplikację dyplomatyczko-konsularną, która stanowi elitarny program kształcący przyszłych polskich dyplomatów – zaznacza Grażyna Sikorska. – Ponadto organizujemy staże, praktyki, wolontariat w centrali MSZ i w placówkach zagranicznych, co umożliwia młodym ludziom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego – wylicza – Warto nadmienić, że w 2014 r. w resorcie Spraw Zagranicznych ok. 700 osób skorzystało z tej możliwości.

Pierwsze miejsce wśród najlepszych pracodawców w Polsce jest wyróżnieniem potwierdzającym zaangażowanie Ministerstwa i placówek zagranicznych w organizowanie i właściwe przeprowadzanie praktyk studenckich, za co podziękowania należą się wszystkim autorom tego sukcesu.