Według najnowszych badań Bright Horizons, pracujący rodzice są wypaleni zawodowo, nie czują radości z wykonywanej pracy, co stawia ich w grupie wysokiego ryzyka osób planujących odejść z firmy. Często są też mniej kreatywni i produktywni niż bezdzietni współpracownicy.

Wiele mam i ojców przyznaje, że niemożliwym jest praca na pełnych obrotach zarówno w pracy, jak i w domu. Obowiązki rodzinne wyczerpują, a myśl o tym, że po 8 godzinach w pracy czeka ich drugi etat w domu, powoduje stany depresyjne.

Pracujący rodzice najczęściej nie informują menedżerów i współpracowników o planach zmiany pracy. 62% rodziców uważa, że nie znajduje zrozumienia swoich problemów u przełożonych, a 64% ankietowanych pracodawca nie potrafi zapewnić warunków, które pozwoliłyby połączyć obowiązki w pracy z życiem prywatnym. 56% matek i ojców nie czuje się dobrze w obecnej pracy. Niemal wszyscy ankietowani (98% rodziców) przyznają, że przynajmniej raz doświadczyli wypalenia zawodowego. Trzy czwarte rodziców wypalonych zawodowo (77%) częściej choruje i zapada na depresję.

Połowa rodziców (48%) jest zaniepokojona swoim zdrowiem, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. To aż o 7% więcej niż w roku 2014. 79% rodziców i 77% pracodawców jest zgodnych, że aby poprawić sytuację mam i ojców, niezbędne jest wprowadzenie zmian w środowisku pracy, a nie w pracowniczych domach.

Więcej: www.brighthorizons.com/about-us/child-care-news/modern-family-index-2015/

Źródło: www.brighthorizons.com, stan z dnia 13 listopada 2015 r.