– Ratowanie miejsc pracy było i jest priorytetem dla naszego rządu. Dzisiaj musimy dalej troszczyć się o pracowników, o bezpieczeństwo i warunki pracy. My jako resort wprowadziliśmy różne rozwiązania, w tym pracę zdalną. Praca zdalna wprowadzona na stałe do Kodeksu pracy musi zabezpieczać obydwie strony, zarówno stronę pracownika, jak i stronę pracodawcy. Dlatego prace rozpoczniemy we wrześniu poprzez Radę Dialogu Społecznego – powiedziała w czwartek podczas briefingu prasowego w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy, Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Tematem przewodnim spotkania z dziennikarzami był program „Bezpiecznie w szkole” i dodatkowe działania Państwowej Inspekcji Pracy oraz resortu rodziny w czasie pandemii.

Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy, podkreślił z kolei, że celem programu „Bezpiecznie w szkole” jest popularyzacja wymagań prawnych oraz dobrych praktyk w zakresie działań polegających na zapobieganiu i redukcji zagrożeń w szkołach oraz placówkach oświatowych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia w czasie pandemii. Jak poinformował, podstawowymi narzędziami programu są szkolenia i doradztwo, a także późniejsze kontrole miejsc pracy.

 

Cena promocyjna: 99 zł

|

Cena regularna: 99 zł

|

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 99 zł


Wyróżnieni za działania na rzecz bezpieczeństwa w pracy

Po briefingu prasowym minister Marlena Maląg wraz z wiceministrem Stanisławem Szwedem wzięli udział w uroczystości wręczenia już po raz trzeci Nagród Głównego Inspektora Pracy im. Romana Giedrojcia. Nagroda przyznawana jest nie więcej niż trzem inspektorom pracy za szczególne osiągnięcia w zakresie:

  • poprawy warunków pracy;
  • popularyzacji prawa pracy i ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa pracy;
  • skuteczności i determinacji w egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawa pracy.

Tegorocznymi laureatami zostali Dariusz Płochocki, Zbigniew Ćwikła i Jacek Golmento. Wręczenie nagród nastąpiło 27 sierpnia, dokładnie w rocznicę śmierci Romana Giedrojcia.