W gronie tych zakładów znajdują się dwie fabryki P&G w Polsce – fabryka Gillette w Łodzi i fabryka kosmetyków do pielęgnacji skóry w Aleksandrowie Łódzkim.
Firma oferująca takie marki jak Gillette, Ariel, Always czy Pampers realizuje misję "Zero Odpadów". Jak podają przedstawiciele P&G, w ciągu ostatnich 5 lat, działania firmy związane z ponownym wykorzystaniem i przetwarzaniem odpadów przyniosły firmie ponad miliard dolarów oszczędności.
W 2007 roku fabryka P&G na Węgrzech jako pierwsza przestała przekazywać odpady produkcyjne na wysypiska. Dzięki kontroli jakości, redukcji opakowań, koncentracji produktów oraz przetwarzaniu i odzyskiwaniu materiałów, 99% surowców trafiających do fabryk opuszcza je w formie produktu gotowego lub zostaje poddanych procesowi recyclingu, powtórnie użyte lub zamienione w energię.
W Polsce cel został już osiągnięty w dwóch fabrykach Procter & Gamble. W łódzkim zakładzie Gillette aż 90% odpadów przemysłowych poddawanych jest procesowi recyklingu materiałowego. Odpadów na wysypiska nie wysyła także należąca do Procter & Gamble fabryka kosmetyków do pielęgnacji skóry w Aleksandrowie Łódzkim. Recyklingowi poddawane są tam np. odpady plastikowe, szklane, metalowe. Nawet palety służące do składowania produktów przetwarzane są na drewniane panele podłogowe. Fabryka ma własną oczyszczalnię ścieków, która filtruje płynne nieczystości, zanim trafią do miejskiej kanalizacji.
Źródło: www.recykling.pl