Forum Młodych Przedsiębiorców to cyklicznie wydarzenie, podczas którego młodzi przedsiębiorcy mają możliwość wyrażenia swoich opinii na tematy dotyczące przestrzeni prawnej, finansowej, gospodarczej i społecznej, w której działają.

Celem tegorocznej edycji Forum jest przegląd wybranych i dostępnych na polskim rynku form finansowania młodej przedsiębiorczości w nowej perspektywie oraz możliwości ułatwiających zakładania działalności gospodarczej młodym ludziom na podstawowym etapie oraz finansowanie młodej przedsiębiorczości. Poszczególne panele będą poświęcone nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 (programy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, NCBiR, inicjatywy JEREMIE), planom najważniejszych graczy na rynku venture capital (PI, hub:raum, SpeedUp Group, LMS Invest), skutecznym sposobom korzystania z finansowania społecznościowego.
 
W części „You, the Audience” uczestnicy Forum będą mogli zaprezentować swój pomysł na biznes przed inwestorami.
 
Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP witając gości powiedziała, że młodzi innowacyjni przedsiębiorcy są w centrum zainteresowania PARP od wielu lat i tak będzie również w nowej perspektywie finansowej. – Przeprowadziliśmy szczegółowe analizy ekonomiczne firm, które korzystały z dofinansowania i wynika z nich, że przedsiębiorstwa odnoszą realne korzyści. Poprawiają się ich wyniki finansowe. Zwiększa się ich eksport i wzrasta zatrudnienie oraz poziom innowacyjności – podkreśliła Prezes PARP. Przypomniała także, że PARP realizuje program Erasmus dla młodych przedsiębiorców, który pozwala uczyć się od bardziej doświadczonych biznesmenów, prowadzących firmy w innych krajach UE. Uczestnicy Forum dowiedzieli się również o pilotażowym programie Polski Most Krzemowy, który wspiera polskie firmy z branży nowych technologii w ekspansji na rynek USA. Prezes PARP omówiła ponadto wybrane działania w ramach PO IR oraz PO PW w nowej perspektywie 2014-20.
Podczas pierwszego dnia konferencji (13 maja br.) Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała panel pt. "Spotkanie z globalnym inwestorem", w ramach którego można było wysłuchać ciekawych prezentacji beneficjentów działań 8.1 i 8.2 POIG, a zarazem właścicieli firm, które są już rozpoznawalne na arenie międzynarodowej: Cogision oraz Homplex. Prelegenci mogli podzielić się zupełnie różnymi doświadczeniami we wchodzeniu na zagraniczny rynek, a także pozyskaniu zewnętrznego finansowania. Panel PARP był okazją do wysłuchania prezentacji przedstawiciela projektu „Wspieramy e-biznes” web.gov.pl na temat wyzwań, jakie stoją przed e-przedsiębiorcami w nowej perspektywie finansowania 2014-2020.
14 maja br. odbędzie się spotkanie polsko-niemieckie, podczas którego przedstawiciele najlepszych start-up’ów z Polski i Niemiec opowiedzą o specyfice swojego rynku oraz doświadczeniach współpracy.
Organizatorami wydarzenia są: Krajowa Izba Gospodarcza i Aula Polska.