Analiza dokumentów przywołanych przez skarżących, w opinii Sądu, doprowadziła do wniosku, że nie wykazali oni przesłanek potwierdzających naruszenie ich interesów prawnych lub uprawnień, a co za tym idzie nie mogli skutecznie wnieść skargi do Sądu Administracyjnego w przewidzianym dla tego typu spraw trybie. W związku z powyższym, Sąd uznał, że nie miał podstaw do dokonania merytorycznej kontroli zaskarżonej uchwały.

Postanowienia Sądu nie są prawomocne, przysługuje na nie skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, niemniej jednak bez względu na dalsze postępowanie skarżących, miasto zapowiada, że rozpoczną się prace nad modyfikacją zapisów uchwały w sprawie ustanowienia uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na podstawie dowodu rejestracyjnego w sytuacji wystąpienia przekroczenia określonych poziomów szkodliwych substancji w powietrzu.

Prace będą miały na celu przyspieszenie czasu wprowadzenia darmowej komunikacji od momentu zarejestrowania określonego poziomu stężeń pyłów PM10 oraz przeanalizowane zostaną możliwości wprowadzania darmowej komunikacji w oparciu o systematykę zliczania średnich kroczących w ciągu doby.

Źródło: www.krakow.pl, stan z dnia 9 sierpnia 2016 r. 

Prawo Ochrony Środowiska
Artykuł pochodzi z programu Prawo Ochrony Środowiska
Już dziś wypróbuj funkcjonalności programu. Analizy, komentarze, akty prawne z interpretacjami