W programie targów:
- prezentacja ofert ponad 220 firm, w tym wielu nowości rynkowych
- prezentacja Dom EKOnomiczny i Inteligentny realizowana przy użyciu nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych stosowanych w budynkach niskoenergetycznych i pasywnych, dodatkowo pokazująca inteligentne systemy zarządzania budynkiem jako przykład możliwości efektywnego wykorzystania energii w użytkowanym obiekcie, tak w aspekcie ekonomicznym, jak i ekologicznym
- Loża ekspertów, w której swoją wiedzą podzielą się autorytety ze środowiska akademickiego oraz producenci i praktycy
- VI Konferencja naukowo-techniczna „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”, w której udział biorą przedstawiciele biznesu, nauki i samorządów; tym razem podejmie ona takie zagadnienia, jak: biomasa, gospodarka odpadami, sieci przesyłowe, nowa ustawa o odnawialnych źródłach energii
- Giełda Kooperacyjna sektora budowlanego i energetycznego, czyli spotkania służące nawiązywaniu kontaktów biznesowych
- szkolenia i warsztaty dla sektora energetycznego i budowlanego
- konkursy „Wyróżniony Wyrób” i „Godło Złoty Kask”
Targi skierowane są zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i do klientów indywidualnych. Zorientowane są także na firmy z branży energetycznej i budowlanej, architektów i deweloperów, dając możliwości nie tylko prezentacji produktów czy usług, zdobywania nagród, ale też wymiany doświadczeń poprzez czynne uczestniczenie w Loży ekspertów, warsztatach i konferencji.
Organizatorem targów są Międzynarodowe Targi Szczecińskie. Miejsce imprezy: Szczecin, ul. Struga 6-8. Więcej informacji i zgłoszenia: www.mts.pl.
Partnerem medialnym targów Energia jest serwis ABC Środowisko www.srodowisko.abc.com.pl
Równolegle z targami ENERGIA odbędą się 22. Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN. Obie imprezy w ubiegłym roku zgromadziły ponad 220 wystawców i ok. 6 tys. zwiedzających.