Pytanie
Instalacja energetycznego spalania paliw, dla której pozwolenie na rozbudowę wydano w 1980 r. (pozwolenia na budowę nie odnaleziono), z której co najmniej 50% produkcji ciepła użytkowego wytwarzanego w tym źródle stanowi ciepło dostarczane do publicznej sieci ciepłowniczej w postaci pary lub gorącej wody, na którą składają się z: 3 kotły parowe o maksymalnej wydajności cieplnej pow. 16 MW każdy, oraz mocy cieplnej pow. 20 MWt (maksymalna wydajność cieplna ciepłowni – poniżej 50 MW; maksymalna moc cieplna ciepłowni – powyżej 61 MWt). Jednostki kotłowe opalane są miałem węgla brunatnego, spaliny odprowadzane wspólnym emitorem E1. W pozwoleniu zintegrowanym (z 2005 r.) stężenie pyłu zostało określone na 400 mg/m3 dla każdego kotła. W 2014 r. pozwolenie zintegrowane uzyskało status ważnego bezterminowo. W 2015 r., zgodnie z art. 216 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska - dalej p.o.ś., organ musi dokonać analizy pozwolenia zintegrowanego.
Jakie standardy emisji pyłu będą obowiązywały dla ww. źródeł do końca 2015 r. i od 1 stycznia 2016 r., uwzględniając konieczność zmiany pozwolenia zintegrowanego po dokonaniu analizy?
Czy w przypadku zmiany rozporządzenia w sprawie standardów emisyjnych dla instalacji organ, po dokonanej analizie, powinien wezwać prowadzącego instalację do wystąpienia z wnioskiem o zmianę pozwolenia w trybie art. 216 p.o.ś., czy dokonać ujednolicenia obowiązującego pozwolenia w trybie art. 216 p.o.ś.?