Pytanie
Proszę o interpretację w zakresie pensum nauczyciela realizującego zajęcia rewalidacyjne w szkole podstawowej, gimnazjum i przedszkolu, w tym w przypadku konieczności ustalenia pensum nauczyciela realizującego w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin – na podstawie art. 42 ust. 7 pkt 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela – dalej KN. Rada miejska podjęła uchwałę zgodnie z art. 42 ust. 7 pkt 3 KN w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć pedagoga szkolnego, psychologa i logopedy oraz dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla nauczyciela wspomagającego i nauczycieli realizujących w ramach etatu zajęcia o różnym wymiarze, zgodnie z którą:
- ustalono obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin etatowych pedagoga szkolnego, psychologa i logopedy w wysokości po 22 godziny tygodniowo,
- określono tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin dla nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, według wzoru: W=(X1+X2)/[(X1/Y1)+(X2/Y2)], gdzie: X1, X2 – ilość godzin poszczególnych stanowisk przydzieloną nauczycielowi w arkuszu organizacji szkoły, Y1, Y2 – tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, opiekuńczych, wychowawczych określony dla danych stanowisk w art. 42 ust. 3 KN.
Wymiar (o którym mowa wyżej) przyjmuje się w pełnych godzinach, tak że godzinę do 0,5 pomija się, a godzinę co najmniej 0,5 przyjmuje się za pełną.
Jakie pensum powinien mieć nauczyciel prowadzący zajęcia rewalidacyjne?
Czy organ prowadzący powinien ustalić w ww. uchwale wymiar pensum dla nauczyciela prowadzącego zajęcia rewalidacyjne?