Moim zdaniem, po przebudowie linia elektroenergetyczna 220 kV powinna być traktowana tak jak nowa, oddawana do użytkowania. Po przebudowie mogły ulec istotnym zmianom jej oddziaływania na środowisko w zakresie promieniowania elektromagnetycznego (np. zmienić się położenie względem terenów chronionych).
Z tego względu powinny być wykonane ponowne pomiary pola elektromagnetycznego, ale tylko w przypadku, gdy zmiany wystąpiły na obszarach chronionych wskazanych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 30 października 2003 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku oraz sposobów sprawdzania dotrzymania tych poziomów (Dz. U. Nr 192, poz. 1883).
Marek Gall
Czy inwestor dokonując przebudowy linii elektroenergetycznej jest zobowiązany do wykonania pomiarów pola elektromagnetycznego?
Planowana obwodnica w ciągu drogi krajowej krzyżuje się z napowietrzną linią elektroenergetyczną 220 kV, stąd realizacja inwestycji spowodowała...
Planowana obwodnica w ciągu drogi krajowej krzyżuje się z napowietrzną linią elektroenergetyczną 220 kV, stąd realizacja inwestycji spowodowała konieczność usunięcia kolizji, poprzez przebudowę ww. linii. Czy, mając na uwadze art. 122a ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn.: Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150, z późn. zm.) - dalej p.o.ś., inwestor dokonując przebudowy jest zobowiązany do wykonania pomiarów pola elektromagnetycznego?