1 Prawo ochrony środowiska. Zagadnienia podstawowe.
Autorzy: Bartosz Rakoczy, Błażej Wierzbowski.
Rok wydania: 2015.
Podręcznik Prawo ochrony środowiska. Zagadnienia podstawowe zawiera zbiór najważniejszych informacji o prawie ochrony środowiska. W obecnym zaktualizowanym i uzupełnionym wydaniu przedstawiono najnowsze regulacje dotyczące m.in. problematyki handlu emisjami, ochrony warstwy ozonowej, gospodarki odpadami, jak również ochrony drzew i krzewów oraz krajobrazu. Uwzględniono też nową ustawę o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych.
2. Prawo ochrony środowiska. Przepisy.
Rok wydania: 2015.
Publikacja zawiera tekst ustawy - Prawo ochrony środowiska.
3. Ustawa o ochronie przyrody. Komentarz.
Autor: Krzysztof Gruszecki.
Rok wydania: 2016.
Czwarte wydanie komentarza jest efektem ponad dziesięcioletnich przemyśleń autora nad obowiązującymi w tym zakresie rozwiązaniami. W opracowaniu zaprezentowano m.in. nowe zasady wydawania zezwoleń na usunięcie drzew lub krzewów, kary pieniężne za ich usunięcie bez zezwolenia lub zniszczenie oraz reguły wynikające z tzw. ustawy krajobrazowej.
4. Decyzje środowiskowe.
Autorzy: Dariusz Kałuża, Marcin Płoszka, Renata Robaszewska, Paulina Wach..
Rok wydania: 2015.
Wykorzystując bogate doświadczenie uzyskane podczas wieloletniej obsługi inwestorów oraz urzędów gmin w Polsce, autorzy w przystępny sposób omawiają zagadnienia związane z decyzjami środowiskowymi. W szczególności zwracają uwagę na aspekty o wymiarze praktycznym, obrazując je przypadkami, z którymi mieli do czynienia we własnej praktyce.
5. Prawo ochrony środowiska. Komentarz.
Autor: Krzysztof Gruszecki.
Rok wydania: 2016.
W czwartym wydaniu komentarza do ustawy - Prawo ochrony środowiska autor uwzględnił m.in. najnowsze rozwiązania antysmogowe oraz orzecznictwo sądów administracyjnych w sprawach rozstrzyganych na podstawie komentowanej ustawy. Znaczenie tego opracowania w praktyce potwierdza fakt, że jest ono najczęściej powoływane w orzeczeniach sądów administracyjnych.