1. Prawo budowlane. Warunki techniczne i inne akty prawne. Przepisy.
Rok wydania: 2015.
Publikacja zawiera tekst ustawy - Prawo budowlane wraz z przepisami wykonawczymi, w tym m.in. tekst rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Zbiór jest przeznaczony przede wszystkim dla praktyków, a także aplikantów oraz studentów wydziałów prawa i administracji. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

2. Prawo zamówień publicznych. Zbiór przepisów. Prawo zamówień publicznych. Postępowanie odwoławcze w sprawach zamówień publicznych. Inne akty wykonawcze. Koncesja na roboty budowlane lub usługi. Partnerstwo publiczno-prywatne.
Autorzy: Praca zbiorowa.
Rok wydania: 2015.
3. wydanie zbioru przepisów z prawa zamówień publicznych. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

3. Prawo ochrony środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym.
Autorzy: Wojciech Federczyk, Anna Fogel, Agata Kosieradzka-Federczyk.
Rok wydania: 2015.
Walorem tej książki jest połączenie wątków teoretycznych z zagadnieniami występującymi w praktyce. Każda część została przygotowana z wykorzystaniem dorobku doktryny prawa ochrony środowiska oraz istotnych orzeczeń sądów administracyjnych. Pozwoliło to na przedstawienie w jak najszerszym zakresie problemów praktycznych występujących w indywidualnych stanach faktycznych. 

Fragment publikacji (.pdf)

 

Dowiedz się więcej o tej książce
Prawo ochrony środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

 

4. Prawo nieruchomości. Gospodarka nieruchomościami. Księgi wieczyste i hipoteka. Własność lokali. Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców. Zagospodarowanie wspólnot gruntowych.
Autorzy: Praca zbiorowa.
Rok wydania: 2015.
3. wydanie zbioru przepisów z prawa nieruchomości. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

5. Szacowanie nieruchomości. Rzeczoznawstwo majątkowe.
Autor: Jerzy Dydenko.
Rok wydania: 2015.
Praca ta stanowi kompendium wiedzy przydatnej nie tylko dla osób ubiegających się o uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego, ale także dla wszystkich tych, którzy stykają się z problematyką nieruchomości, a więc sędziów, radców prawnych i adwokatów, pracowników administracji państwowej i samorządowej, bankowców, zarządców nieruchomości i pośredników w obrocie nieruchomościami. Publikacja jest opracowaniem zbiorowym, co wynika ze złożoności problematyki rynku nieruchomości. 

Fragment publikacji (.pdf)