1 Poradnik prawny dla e-biznesu.
Autorzy: Piotr Dynowski, Izabela Kowalczuk-Pakuła, Grzegorz Pacek.
Rok wydania: 2016.
Jest to publikacja, która w kompleksowy i przystępny sposób przedstawia kluczowe zagadnienia prawne związane z zakładaniem i prowadzeniem e-biznesu. To wyjątkowo praktyczny przewodnik, który dzięki zawartym w nim przykładom oraz wzorom dokumentów poprowadzi przedsiębiorców przez zawiłe meandry obowiązków prawnych związanych z prowadzeniem firmy w internecie, czy to w postaci sklepu internetowego, czy portalu informacyjnego.
2. Kodeks spółek handlowych. Krajowy Rejestr Sądowy. Swoboda działalności gospodarczej. Prawo upadłościowe. Prawo restrukturyzacyjne. Udostępnianie informacji gospodarczych i wymiana danych gospodarczych.
Autorzy: Praca zbiorowa.
Rok wydania: 2016.
25. wydanie zbioru przepisów prawa handlowego.
3. Zarządzanie kompetencjami. Perspektywa firmowa i osobista.
Autor: Grzegorz Filipowicz.
Rok wydania: 2014.
Książka zawiera kompleksowe omówienie wszystkich najważniejszych zagadnień związanych z badaniem kompetencji zawodowych oraz sposobami ich rozwijania.
4. Regulaminy i procedury w firmie.
Autor: Jarosław Marciniak.
Rok wydania: 2014.
W książce omówiono podstawowe i najczęściej wykorzystywane w praktyce regulaminy, takie jak regulamin pracy i wynagradzania, organizacyjny, a także regulaminy i procedury premiowania, przyznawania nagród, rekrutacji, adaptacji i ocen oraz socjalne i szkoleniowe.
5. Dobre przywództwo. Najlepsze praktyki polskich liderów biznesu.
Autorzy: Dariusz Chełmiński, Aleksander Drzewiecki, Ewa Kubica.
Rok wydania: 2015.
To świetna książka o jednym z najmniej docenianych wymiarów polskiego sukcesu: nie byłoby polskiej transformacji bez liderów biznesu, którzy każdego dnia muszą odpowiadać na wyzwania coraz bardziej konkurencyjnej globalnej gospodarki, którzy muszą mieć wizje rozwoju firm, ale przede wszystkim zdolność wdrażania tych wizji w życie, przekładania ich na sukces.