Rozporządzenie wykonawcze 2020/1125 wykonujące rozporządzenie (UE) 2019/796 w sprawie środków ograniczających w celu zwalczania cyberataków zagrażających Unii lub jej państwom członkowskim

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE RADY (UE) 2020/1125
z dnia 30 lipca 2020 r.
wykonujące rozporządzenie (UE) 2019/796 w sprawie środków ograniczających w celu zwalczania cyberataków zagrażających Unii lub jej państwom członkowskim

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (UE) 2019/796 z dnia 17 maja 2019 r. w sprawie środków ograniczających w celu zwalczania cyberataków zagrażających Unii lub jej państwom członkowskim 1 , a w szczególności jego art. 13 ust. 1,

uwzględniając wniosek Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W dniu 17 maja 2019 r. Rada przyjęła rozporządzenie (UE) 2019/796.

(2) Ukierunkowane środki ograniczające w celu zwalczania cyberataków wywołujących poważne skutki, które to ataki stanowią zewnętrzne zagrożenie dla Unii lub jej państw członkowskich, należą do środków przewidzianych w unijnych ramach wspólnej reakcji dyplomatycznej na szkodliwe działania w cyberprzestrzeni (zestaw narzędzi dla dyplomacji cyfrowej) i są niezbędnym instrumentem powstrzymywania takich działań i reagowania na nie. Środki ograniczające mogą być również stosowane w odpowiedzi na wywołujące poważne skutki cyberataki wymierzone przeciwko państwom trzecim lub organizacjom międzynarodowym, w przypadku gdy uznaje się to za konieczne do osiągnięcia celów wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa określonych w odpowiednich przepisach art. 21 Traktatu o Unii Europejskiej.

(3) W dniu 16 kwietnia 2018 r. Rada przyjęła konkluzje, w których stanowczo potępiła szkodliwe użycie technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym cyberataki powszechnie znane jako "WannaCry" i "NotPetya", które spowodowały znaczne szkody i straty gospodarcze w Unii i poza nią. W dniu 4 października 2018 r. przewodniczący Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej oraz Wysoki Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa (zwany dalej "Wysokim Przedstawicielem") wyrazili we wspólnym oświadczeniu poważne zaniepokojenie w związku z próbą cyberataku mającego na celu podważenie integralności Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Niderlandach; był to akt agresji pokazujący pogardę dla słusznego celu OPCW. W oświadczeniu złożonym w imieniu Unii w dniu 12 kwietnia 2019 r. Wysoki Przedstawiciel wezwał podmioty do zaprzestania szkodliwych działań w cyberprzestrzeni, mających na celu naruszenie integralności, bezpieczeństwa i gospodarczej konkurencyjności Unii, w tym coraz częstszych przypadków kradzieży własności intelektualnej z wykorzystaniem cyberprzestrzeni. Takie kradzieże z wykorzystaniem cyberprzestrzeni obejmują kradzieże przeprowadzone przez podmiot powszechnie znany jako "APT10" ("Advanced Persistent Threat 10").

(4) W tym kontekście oraz w celu zapobiegania nieustannym i coraz liczniejszym szkodliwym działaniom w cyberprzestrzeni, w celu zniechęcania do nich, ich powstrzymywania i reagowania na nie, w wykazie osób fizycznych i prawnych, podmiotów i organów podlegających środkom ograniczającym zawartym w załączniku I do rozporządzenia (UE) 2019/796 należy zamieścić sześć osób fizycznych i trzy podmioty lub organy. Te osoby i podmioty lub organy są odpowiedzialne za cyberataki lub próby cyberataków, w tym próbę cyberataku przeciwko OPCW oraz cyberataki powszechnie znane jako "WannaCry" i "NotPetya", a także "Operation Cloud Hopper"; wspierały te ataki lub były w nie zaangażowane, lub je ułatwiały.

(5) Należy zatem odpowiednio zmienić rozporządzenie (UE) 2019/796,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

W załączniku I do rozporządzenia (UE) 2019/796 wprowadza się zmiany zgodnie z załącznikiem do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł  2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie z dniem jego opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli dnia 30 lipca 2020 r.
W imieniu Rady
M. ROTH
Przewodniczący

ZAŁĄCZNIK

Następujące osoby i podmioty lub organy dodaje się do wykazu osób fizycznych i prawnych, podmiotów i organów zamieszczonego w załączniku I do rozporządzenia (UE) 2019/796:

"A. Osoby fizyczne

Nazwisko i imię Dane identyfikacyjne Powody Data umieszczenia
1. GAO Qiang Miejsce urodzenia: prowincja Szantung, Chiny Adres: Room 1102, Guanfu Mansion, 46 Xinkai Road, Hedong District, Tianjin, China Obywatelstwo: chińskie Płeć: mężczyzna Gao Qiang jest zaangażowany w »Operation Cloud Hopper«, serię cyberataków wywołujących poważne skutki, pochodzących spoza Unii i stanowiących zewnętrzne zagrożenie dla Unii lub jej państw członkowskich, oraz cyberataków wywołujących poważne skutki dla państw trzecich. »Operation Cloud Hopper« był skierowany w systemy informacyjne przedsiębiorstw wielonarodowych na sześciu kontynentach, w tym przedsiębiorstw mających siedzibę w Unii, oraz uzyskał nieuprawniony dostęp do danych wrażliwych pod względem handlowym, powodując znaczne straty gospodarcze. 30.7.2020
»Operation Cloud Hopper« został przeprowadzony przez podmiot powszechnie znany jako »aPT10« (»Advanced Persistent Threat 10«) (alias »Red Apollo«, »CVNX«, »Stone Panda«, »MenuPass« i »Potassium«).

Gao Qiang może zostać powiązany z APT10, w tym przez jego związek z infrastrukturą sterowania i kontroli APT10. Ponadto Gao Qiang był zatrudniony przez Hujaing Haitai, podmiot wskazany w związku ze wspieraniem i ułatwianiem »Operation Cloud Hopper«. Gao Qiang ma powiązania z Zhang Shilong, który jest również wskazany w związku z »Operation Cloud Hopper«. Gao Qiang ma zatem powiązania zarówno z Huaying Haitai, jak i Zhang Shilong.

2. ZHANG Shilong Adres: Hedong, Yuyang Road No 121, Tianjin, China Obywatelstwo: chińskie Płeć: mężczyzna Zhang Shilong jest zaangażowany w »Operation Cloud Hopper«, serię cyberataków wywołujących poważne skutki, pochodzących spoza Unii i stanowiących zewnętrzne zagrożenie dla Unii lub jej państw członkowskich, oraz cyberataków wywołujących poważne skutki dla państw trzecich. »Operation Cloud Hopper« był skierowany w systemy informacyjne przedsiębiorstw wielonarodowych na sześciu kontynentach, w tym przedsiębiorstw mających siedzibę w Unii, oraz uzyskał nieuprawniony dostęp do danych wrażliwych pod względem handlowym, powodując znaczne straty gospodarcze.

»Operation Cloud Hopper« został przeprowadzony przez podmiot powszechnie znany jako »APT10« (»Advanced Persistent Threat 10«) (alias »Red Apollo«, »CVNX«, »Stone Panda«, »MenuPass« i »Potassium«).

30.7.2020
Zhang Shilong może zostać powiązany z APT10, w tym przez złośliwe oprogramowanie, które opracował i testował w związku z cyberatakami przeprowadzonymi przez APT10. Ponadto Zhang Shilong był zatrudniony przez Hujaing Haitai, podmiot wskazany w związku ze wspieraniem i ułatwianiem »Operation Cloud Hopper«. Zhang Shilong ma powiązania z Gao Qiang, który jest również wskazany w związku z »Operation Cloud Hopper«. Zhang Shilong ma zatem powiązania zarówno z Huaying Haitai, jak i Gao Qiang.
3. Alexey Valeryevich MININ Алексей Валерьевич МИНИН Data urodzenia: 27 maja 1972 r. Miejsce urodzenia: Obwód Perm, ZSRR (obecnie Federacja Rosyjska)

Numer paszportu: 120017582, wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, ważny od dnia 17 kwietnia 2017 r. do dnia 17 kwiet nia 2022 r.

Miejsce: Moskwa, Federacja Rosyjska

Obywatelstwo: rosyjskie Płeć: mężczyzna

Alexey Minin wziął udział w próbie cyberataku przeciwko Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Niderlandach, który mógł wywołać poważne skutki.

Jako oficer wsparcia wywiadu osobowego Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GU GRU) Alexey Minin należał do zespołu czterech rosyjskich oficerów wywiadu wojskowego, którzy w kwietniu 2018 r. dokonali próby uzyskania nieuprawnionego dostępu do sieci Wi-Fi OPCW w Hadze w Niderlandach. Próba cyberataku miała na celu włamanie się do sieci Wi-Fi OPCW; gdyby atak ten się udał, zagroziłby bezpieczeństwu sieci i pracom dochodzeniowym prowadzonym przez OPCW. Wywiad Wojskowy i Służby Bezpieczeństwa Niderlandów (Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst - MIVD) przerwały tę próbę cyberataku, uniemożliwiając w ten sposób wyrządzenie poważnej szkody OPCW.

30.7.2020
4. Aleksei Sergeyvich MORENETS Алексей Сергеевич МОРЕНЕЦ Data urodzenia: 31 lipca 1977 r. Miejsce urodzenia: Obwód Murmański, ZSRR (obecnie Federacja Rosyjska)

Numer paszportu: 100135556, wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, ważny od dnia 17 kwietnia 2017 r. do dnia 17 kwiet nia 2022 r.

Miejsce: Moskwa, Federacja Rosyjska

Obywatelstwo: rosyjskie Płeć: mężczyzna

Aleksei Morenets wziął udział w próbie cyberataku przeciwko Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Niderlandach, który mógł wywołać poważne skutki.

Jako cyberoperator Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GU GRU) Aleksei Morenets należał do zespołu czterech rosyjskich oficerów wywiadu wojskowego, którzy w kwietniu 2018 r. dokonali próby uzyskania nieuprawnionego dostępu do sieci Wi-Fi OPCW w Hadze w Niderlandach. Próba cyberataku miała na celu włamanie się do sieci Wi-Fi OPCW; gdyby atak ten się udał, zagroziłby bezpieczeństwu sieci i pracom dochodzeniowym prowadzonym przez OPCW. Wywiad Wojskowy i Służby Bezpieczeństwa Niderlandów (Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst - MIVD) przerwały tę próbę cyberataku, uniemożliwiając w ten sposób wyrządzenie poważnej szkody OPCW.

30.7.2020
5. Evgenii Mikhaylovich SEREBRIAKOV Евгений Михайлович СЕРЕБРЯКОВ Data urodzenia: 26 lipca 1981 r. Miejsce urodzenia: Kursk, ZSRR (obecnie Federacja Rosyjska) Numer paszportu: 100135555, wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, ważny od dnia 17 kwietnia 2017 r. do dnia 17 kwiet nia 2022 r.

Miejsce: Moskwa, Federacja Rosyjska

Obywatelstwo: rosyjskie Płeć: mężczyzna

Evgenii Serebriakov wziął udział w próbie cyberataku przeciwko Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Niderlandach, który mógł wywołać poważne skutki.

Jako cyberoperator Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GU GRU) Evgenii Serebriakov należał do zespołu czterech rosyjskich oficerów wywiadu wojskowego, którzy w kwietniu 2018 r. dokonali próby uzyskania nieuprawnionego dostępu do sieci Wi-Fi OPCW w Hadze w Niderlandach. Próba cyberataku miała na celu włamanie się do sieci Wi-Fi OPCW; gdyby atak ten się udał, zagroziłby bezpieczeństwu sieci i pracom dochodzeniowym prowadzonym przez OPCW. Wywiad Wojskowy i Służby Bezpieczeństwa Niderlandów (Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst - MIVD) przerwały tę próbę cyberataku, uniemożliwiając w ten sposób wyrządzenie poważnej szkody OPCW.

30.7.2020
6. Oleg Mikhaylovich SOTNIKOV Олег Михайлович СОТНИКОВ Data urodzenia: 24 sierpnia 1972 r.

Miejsce urodzenia: Uljanowsk, ZSRR (obecnie Federacja Rosyjska)

Numer paszportu: 120018866, wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, ważny od dnia 17 kwietnia 2017 r. do dnia 17 kwiet nia 2022 r.

Miejsce: Moskwa, Federacja Rosyjska

Obywatelstwo: rosyjskie Płeć: mężczyzna

Oleg Sotnikov wziął udział w próbie cyberataku przeciwko Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Niderlandach, który mógł wywołać poważne skutki.

Jako oficer wsparcia wywiadu osobowego Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GU GRU) Oleg Sotnikov należał do zespołu czterech rosyjskich oficerów wywiadu wojskowego, którzy w kwietniu 2018 r. dokonali próby uzyskania nieuprawnionego dostępu do sieci Wi-Fi OPCW w Hadze w Niderlandach. Próba cyberataku miała na celu włamanie się do sieci WiFi OPCW; gdyby atak ten się udał, zagroziłby bezpieczeństwu sieci i pracom dochodzeniowym prowadzonym przez OPCW. Wywiad Wojskowy i Służby Bezpieczeństwa Niderlandów (Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst - MIVD) przerwały tę próbę cyberataku, uniemożliwiając w ten sposób wyrządzenie poważnej szkody OPCW.

30.7.2020

B. Osoby prawne, podmioty i organy

Nazwa Dane identyfikacyjne Powody Data umieszczenia
1. Tianjin Huaying Hai- tai Science and Technology Development Co Ltd (Huaying Hai- tai) Alias Haitai Technology Development Co. Ltd Miejsce: Tiencin, Chiny Huaying Haitai udzielił finansowego, technicznego lub materialnego wsparcia na rzecz »Operation Cloud Hopper«, serii cyberataków wywołujących poważne skutki, pochodzących spoza Unii i stanowiących zewnętrzne zagrożenie dla Unii lub jej państw członkowskich, oraz cyberataków wywołujących poważne skutki dla państw trzecich; ułatwił także te cyberataki.

»Operation Cloud Hopper« był skierowany w systemy informacyjne przedsiębiorstw wielonarodowych na sześciu kontynentach, w tym przedsiębiorstw mających siedzibę w Unii, oraz uzyskał nieuprawniony dostęp do danych wrażliwych pod względem handlowym, powodując znaczne straty gospodarcze.

»Operation Cloud Hopper« został przeprowadzony przez podmiot powszechnie znany jako »APT10« (»Advanced Persistent Threat 10«) (alias »Red Apollo«, »CVNX«, »Stone Panda«, »MenuPass« i »Potassium«).

Huaying Haitai może zostać powiązany z APT10. Ponadto Gao Qiang i Zhang Shilong, obaj wskazani w związku z »Operation Cloud Hopper«, byli zatrudnieni przez Hujaing Haitai. Huaying Haitai ma zatem powiązania zarówno z Gao Qiang, jak i Zhang Shilong.

30.7.2020
2. Chosun Expo Chosen Expo; Korea Export Joint

Venture

Miejsce: KRLD

Chosun Expo udzielił finansowego, technicznego lub materialnego wsparcia na rzecz serii cybera- taków i ułatwił serię cyberataków, wywołujących poważne skutki, pochodzących spoza Unii i stanowiących zewnętrzne zagrożenie dla Unii lub jej państw członkowskich, oraz cyberataków wywołujących poważne skutki dla państw trzecich, w tym cyberataków powszechnie znanych jako »WannaCry« oraz cyberataków przeciwko polskiej Komisji Nadzoru Finansowego oraz Sony Pictures Entertainment, a także kradzieży w cyberprzestrzeni z Bangladesh Bank i próby kradzieży w cyberprzestrzeni z Vietnam Tien Phong Bank. 30.7.2020
»WannaCry« zakłócił systemy informacyjne na całym świecie poprzez uderzenie w systemy informacyjne za pomocą oprogramowania typu ransomware i blokowanie dostępu do danych. Wpłynął on na systemy informacyjne przedsiębiorstw w Unii, w tym systemy informacyjne związane z usługami niezbędnymi do utrzymania podstawowych usług i działalności gospodarczej w państwach członkowskich.

»WannaCry« został przeprowadzony przez podmiot publicznie znany jako »APT38« (»Advanced Persistent Threat 38«) lub »grupa Lazarus«.

Chosun Expo może zostać powiązany z APT38 lub grupą Lazarus, w tym przez konta wykorzystywane do cyberataków.

3. Główny Ośrodek Specjalnych Technologii (GTsST) Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GU GRU) Adres: ulica Kirowa 22, Moskwa, Federacja Rosyjska Główny Ośrodek Specjalnych Technologii (GTsST) Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GU GRU), znany również jako jednostka numer 74455, jest odpowiedzialny za cyberataki wywołujące poważne skutki, pochodzące spoza Unii i stanowiące zewnętrzne zagrożenie dla Unii lub jej państw członkowskich, oraz cyberataki wywołujące poważne skutki dla państw trzecich, w tym cyberataki powszechnie znane jako »NotPetya« lub »EternalPetya« w czerwcu 2017 r. oraz cyberataki skierowane w ukraińską sieć elektroenergetyczną zimą 2015 i 2016 r.

»NotPetya« lub »EternalPetya« spowodowały brak dostępności danych w wielu przedsiębiorstwach w Unii, szerzej w Europie i na całym świecie poprzez uderzenie w komputery za pomocą oprogramowania typu ransomware i zablokowanie dostępu do danych, co doprowadziło między innymi do znacznych strat gospodarczych. Cyberatak na ukraińską sieć elektroenergetyczną spowodował wyłączenie jej części zimą.

30.7.2020"
»NotPetya« lub »EternalPetya« zostały przeprowadzone przez podmiot powszechnie znany jako »Sandworm« (alias »Sandworm Team«, »BlackEnergy Group«, »Voodoo Bear«, »Quedagh«, »Olympic Destroyer« i »Telebots«), który stoi również za atakiem na ukraińską sieć elektroenergetyczną. Główny Ośrodek Specjalnych Technologii Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej odgrywa czynną rolę w działaniach w cyberprzestrzeni podejmowanych przez Sandworm i może zostać powiązany z Sandworm.
1 Dz.U. L 129I z 17.5.2019, s. 1.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2020.246.4

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie wykonawcze 2020/1125 wykonujące rozporządzenie (UE) 2019/796 w sprawie środków ograniczających w celu zwalczania cyberataków zagrażających Unii lub jej państwom członkowskim
Data aktu: 30/07/2020
Data ogłoszenia: 30/07/2020
Data wejścia w życie: 30/07/2020