Rozporządzenie wykonawcze 2019/410 ustanawiające wykonawcze standardy techniczne w odniesieniu do szczegółów i struktury informacji przekazywanych w dziedzinie usług płatniczych przez właściwe organy Europejskiemu Urzędowi Nadzoru Bankowego zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2019/410
z dnia 29 listopada 2018 r.
ustanawiające wykonawcze standardy techniczne w odniesieniu do szczegółów i struktury informacji przekazywanych w dziedzinie usług płatniczych przez właściwe organy Europejskiemu Urzędowi Nadzoru Bankowego zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego, zmieniającą dyrektywy 2002/65/WE, 2009/110/WE, 2013/36/UE i rozporządzenie (UE) nr 1093/2010 oraz uchylającą dyrektywę 2007/64/WE 1 , w szczególności jej art. 15 ust. 5 akapit trzeci,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Zgodnie z dyrektywą (UE) 2015/2366 Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EUNB) tworzy i prowadzi elektroniczny centralny rejestr zawierający wykaz wszystkich instytucji płatniczych i instytucji pieniądza elektronicznego oraz ich odpowiednich agentów i oddziałów. W tym celu konieczne jest, aby właściwe organy przekazywały EUNB szczegółowe informacje umożliwiające użytkownikom usług płatniczych oraz innym zainteresowanym stronom łatwe i jednoznaczne zidentyfikowanie każdego podmiotu wpisanego do rejestru oraz terytorium, na którym podmiot ten prowadzi lub zamierza prowadzić działalność. Użytkownicy usług płatniczych powinni mieć również możliwość identyfikacji usług płatniczych i usług pieniądza elektronicznego świadczonych przez te podmioty.

(2) Elektroniczny centralny rejestr powinien również obejmować usługodawców wyłączonych z zakresu dyrektywy (UE) 2015/2366, prowadzących działalność określoną w art. 3 lit. k) ppkt (i) i (ii) oraz lit. l) tej dyrektywy, którzy powiadomili swoje odpowiednie właściwe organy zgodnie z art. 37 ust. 2 lub 3 tej dyrektywy. W celu zapewnienia spójnej interpretacji i spójnego stosowania tych przepisów w całej Unii informacje zawarte w rejestrze na temat tych dostawców usług powinny obejmować krótki opis ich działalności przedstawiony przez właściwe organy, w tym informacje na temat wykorzystywanego bazowego instrumentu płatniczego oraz ogólny opis świadczonej usługi.

(3) Aby umożliwić konsumentom łatwe zrozumienie informacji zawartych w elektronicznym centralnym rejestrze, informacje te należy przedstawić w jasny i jednoznaczny sposób. Prezentacja informacji zawartych w rejestrze powinna uwzględniać specyfikę poszczególnych języków krajowych.

(4) Aby zapewnić jednolite przekazywanie informacji, na potrzeby przekazywania informacji EUNB właściwe organy powinny korzystać ze standardowego formatu.

(5) Podstawę niniejszego rozporządzenia stanowi projekt wykonawczych standardów technicznych przedłożony Komisji przez EUNB.

(6) EUNB przeprowadził otwarte konsultacje publiczne na temat projektu wykonawczych standardów technicznych, który stanowi podstawę niniejszego rozporządzenia, dokonał analizy potencjalnych powiązanych kosztów i korzyści oraz zwrócił się o wydanie opinii do Bankowej Grupy Interesariuszy powołanej na podstawie art. 37 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1093/2010 2 ,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Szczegóły i format informacji przekazywanych zgodnie z art. 15 ust. 1 dyrektywy (UE) 2015/2366

1. 
Do celów art. 15 ust. 1 dyrektywy (UE) 2015/2366 właściwe organy przekazują EUNB informacje zgodnie z ust. 2-9.
2. 
W odniesieniu do instytucji płatniczych i ich oddziałów świadczących usługi w państwie członkowskim innym niż ich państwo członkowskie pochodzenia właściwe organy przekazują szczegółowe informacje określone w tabeli 1 załącznika, wykorzystując format określony w tej tabeli.
3. 
W odniesieniu do osób fizycznych lub prawnych korzystających ze zwolnienia zgodnie z art. 32 dyrektywy (UE) 2015/2366 właściwe organy przekazują szczegółowe informacje określone w tabeli 2 załącznika, wykorzystując format określony w tej tabeli.
4. 
W odniesieniu do dostawców świadczących usługę dostępu do informacji o rachunku oraz ich oddziałów świadczących usługi w państwie członkowskim innym niż ich państwo członkowskie pochodzenia właściwe organy przekazują szczegółowe informacje w tabeli 3 załącznika, wykorzystując format określony w tej tabeli.
5. 
W odniesieniu do instytucji pieniądza elektronicznego oraz ich oddziałów świadczących usługi w państwie członkowskim innym niż ich państwo członkowskie pochodzenia właściwe organy przekazują szczegółowe informacje określone w tabeli 4 załącznika, wykorzystując format określony w tej tabeli.
6. 
W odniesieniu do osób prawnych korzystających ze zwolnienia zgodnie z art. 9 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/110/WE 3  właściwe organy przekazują szczegółowe informacje określone w tabeli 5 załącznika, wykorzystując format określony w tej tabeli.
7. 
W odniesieniu do agentów instytucji płatniczych, dostawców świadczących usługę dostępu do informacji o rachunku i instytucji pieniądza elektronicznego świadczących usługi płatnicze w dowolnym państwie członkowskim, agentów osób fizycznych lub prawnych korzystających ze zwolnienia zgodnie z art. 32 dyrektywy (UE) 2015/2366 oraz agentów osób prawnych korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 9 dyrektywy 2009/110/WE właściwe organy przekazują szczegółowe informacje określone w tabeli 6 w załączniku, wykorzystując format określony w tej tabeli.
8. 
W odniesieniu do instytucji, o których mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/36/UE 4  i które są uprawnione zgodnie z prawem krajowym do świadczenia usług płatniczych, właściwe organy przekazują szczegółowe informacje określone w tabeli 7 w załączniku, wykorzystując format określony w tej tabeli.
9. 
W odniesieniu do usługodawców świadczących usługi określone w art. 3 lit. k) ppkt (i) i (ii) oraz lit. l) dyrektywy (UE) 2015/2366 właściwe organy przekazują szczegółowe informacje określone w tabeli 8 załącznika, wykorzystując format określony w tej tabeli.
Artykuł  2

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli dnia 29 listopada 2018 r.
W imieniu Komisji
Jean-Claude JUNCKER
Przewodniczący

ZAŁĄCZNIK

Tabela 1 - Informacje na temat instytucji płatniczych
Wiersz Pole Maksymalna długość pola Format
1 Rodzaj osoby fizycznej lub prawnej Z góry określony tekst Z góry określony wariant - "Instytucja płatnicza"
2 Nazwa instytucji płatniczej Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę instytucji płatniczej podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę instytucji podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy instytucji. Nazwy oddziela się znakiem "/".

3 Nazwa handlowa instytucji płatniczej Tekst (250 znaków) Nazwę handlową instytucji płatniczej podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy handlowej instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę handlową instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

Jeżeli instytucja płatnicza stosuje więcej niż jedną nazwę handlową, można podać wszystkie nazwy handlowe tej instytucji. Nazwy te oddziela się znakiem "/".

Pole to właściwe organy wypełniają opcjonalnie.

4 Adres głównej siedziby instytucji płatniczej Adres głównej siedziby instytucji płatniczej podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Adres podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

4.1 Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

4.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
4.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
4.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
5 Krajowy numer identyfikacyjny instytucji płatniczej Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób fizycznych i prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer zezwolenia - numer lub kod przypisany posiadającej zezwolenie instytucji płatniczej przez właściwy organ państwa członkowskiego, na którego terytorium podmiot ten został utworzony;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób fizycznych i prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

6 Nazwa właściwego organu odpowiedzialnego za prowadzenie krajowego rejestru publicznego Tekst (100 znaków) Nazwa właściwego organu, który dostarczył EUNB informacje na temat instytucji płatniczej i odpowiada za te informacje. Nazwę właściwego organu wybiera się z określonego z góry wykazu.
7 Usługi płatnicze, w odniesieniu do których instytucja płatnicza uzyskała zezwolenie Szereg z góry określonych wariantów (od 1 do 13 wariantów) Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

8 Aktualny status instytucji płatniczej w zakresie zezwolenia Tekst (10 znaków) Aktualny status instytucji płatniczej w zakresie zezwolenia wybrany z określonego z góry wykazu:

1. Posiadająca zezwolenie

2. Zezwolenie cofnięto

9 Data udzielenia zezwolenia Kod liczbowy (8 znaków) Data udzielenia zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze instytucji płatniczej. W zależności od praktyki stosowanej przez dany właściwy organ datą tą może być dzień, w którym instytucja płatnicza uzyskała zezwolenie właściwego organu, lub dzień, w którym została ona wpisana do krajowego rejestru publicznego.
10 Data cofnięcia zezwolenia (w stosownych przypadkach) Kod liczbowy (8 znaków) Data cofnięcia zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze instytucji płatniczej. Jest to dzień, w którym cofnięto zezwolenie na prowadzenie działalności w charakterze instytucji płatniczej.
11 Przyjmujące państwa członkowskie, w których instytucja płatnicza świadczy lub zamierza świadczyć usługi płatnicze w ramach swobody świadczenia usług, oraz dane usługi płatnicze, o których powiadomiono właściwy organ przyjmującego państwa członkowskiego Szereg z góry określonych wariantów (do 31 wariantów, którym towarzyszy do 13 z góry określonych podwariantów) Przyjmujące państwa członkowskie, w których instytucja płatnicza świadczy lub zamierza świadczyć usługi płatnicze w ramach swobody świadczenia usług, oraz dane usługi płatnicze, o których powiadomiono właściwy organ przyjmującego państwa członkowskiego

Austria:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Belgia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Bułgaria:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Chorwacja:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Cypr:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Republika Czeska:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Dania:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Estonia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Finlandia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Francja:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Niemcy:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Grecja:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Węgry:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Islandia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Irlandia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Włochy:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Łotwa:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Liechtenstein:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) □ realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) □ realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) □ realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) □ realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) □ realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) □ realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. □ Wydawanie instrumentów płatniczych □ usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. □ Usługi przekazu pieniężnego

7. G Usługi inicjowania płatności

8. □ Usługi dostępu do informacji o rachunku

□ Litwa

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych G usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Luksemburg:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Malta:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Niderlandy:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Norwegia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku Polska:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Portugalia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Rumunia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Słowacja:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Słowenia:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Hiszpania:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Szwecja:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Zjednoczone Królestwo:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

12 Nazwa oddziału instytucji płatniczej mającego siedzibę w państwie członkowskim innym niż państwo członkowskie pochodzenia instytucji płatniczej Tekst (do 200 znaków) Oficjalna nazwa oddziału użyta w rejestrze to nazwa instytucji płatniczej albo wyznaczona nazwa danego oddziału. Nazwę tę podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę oddziału podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy lub nazwy handlowej oddziału na alfabet łaciński albo jej tłumaczenie albo alternatywną nazwę oddziału w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy oddziału. Nazwy oddziela się znakiem "/".

13 Adres głównego oddziału instytucji płatniczej w przyjmującym państwie członkowskim Adres głównego oddziału instytucji płatniczej w przyjmującym państwie członkowskim podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

13.1 Państwo Z góry określony tekst

(warianty)

Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

13.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
13.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
13.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
14 Przyjmujące państwa członkowskie, w których instytucja płatnicza świadczy lub zamierza świadczyć usługi płatnicze w ramach swobody przedsiębiorczości za pośrednictwem oddziału, oraz dane usługi płatnicze, o których powiadomiono właściwy organ przyjmującego państwa członkowskiego Szereg z góry określonych wariantów (do 31 wariantów, którym towarzyszy do 13 z góry określonych podwariantów) Przyjmujące państwa członkowskie, w których instytucja płatnicza świadczy lub zamierza świadczyć usługi płatnicze w ramach swobody przedsiębiorczości za pośrednictwem oddziału, oraz dane usługi płatnicze, o których powiadomiono właściwy organ przyjmującego państwa członkowskiego:

Takie same warianty jak w wierszu 11 niniejszej tabeli.

Tabela 2 - Informacje na temat osób fizycznych lub prawnych korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 32 dyrektywy (UE) 2015/2366

Wiersz Pole Maksymalna długość pola Format
1 Rodzaj osoby fizycznej lub prawnej Z góry określony tekst Z góry określony wariant - "Zwolniona instytucja płatnicza"
2 Nazwa zwolnionej instytucji płatniczej Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę zwolnionej instytucji płatniczej podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę instytucji podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy instytucji. Nazwy oddziela się znakiem "/".

3 Nazwa handlowa zwolnionej instytucji płatniczej Tekst (250 znaków) Nazwę handlową zwolnionej instytucji płatniczej podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy handlowej instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę handlową instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

Jeżeli zwolniona instytucja płatnicza stosuje więcej niż jedną nazwę handlową, można podać wszystkie nazwy handlowe tej instytucji. Nazwy te oddziela się znakiem "/".

Pole to właściwe organy wypełniają opcjonalnie.

4 Adres głównej siedziby zwolnionej instytucji płatniczej Adres głównej siedziby zwolnionej instytucji płatniczej podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Adres podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

4.1 Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

4.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
4.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
4.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
5 Krajowy numer identyfikacyjny zwolnionej instytucji płatniczej Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób fizycznych i prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób fizycznych i prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

6 Nazwa właściwego organu odpowiedzialnego za prowadzenie krajowego rejestru publicznego Tekst (100 znaków) Nazwa właściwego organu, który dostarczył EUNB informacje na temat zwolnionej instytucji płatniczej i odpowiada za te informacje. Nazwę właściwego organu wybiera się z określonego z góry wykazu.
7 Usługi płatnicze, w odniesieniu do których zwolniona instytucja płatnicza została zarejestrowana Szereg z góry określonych wariantów (od 1 do 13 wariantów) Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

8 Aktualny status zwolnionej instytucji płatniczej w zakresie rejestracji Tekst (10 znaków) Aktualny status zwolnionej instytucji płatniczej w zakresie rejestracji wybrany z określonego z góry wykazu:

1. Zarejestrowana

2. Rejestrację cofnięto

9 Data rejestracji Kod liczbowy (8 znaków) Data rejestracji zwolnionej instytucji płatniczej. W zależności od praktyki stosowanej przez właściwy organ datą tą może być dzień, w którym zwolniona instytucja płatnicza została zarejestrowana we właściwym organie, lub dzień, w którym została ona wpisana do krajowego rejestru publicznego.
10 Data cofnięcia zezwolenia (w stosownych przypadkach) Kod liczbowy (8 znaków) Data cofnięcia rejestracji zwolnionej instytucji płatniczej. Jest to dzień, w którym cofnięto rejestrację zwolnionej instytucji płatniczej.

Tabela 3 - Informacje o dostawcach świadczących usługę dostępu do informacji o rachunku

Wiersz Pole Maksymalna długość pola Format
1 Rodzaj osoby fizycznej lub prawnej Z góry określony tekst Z góry określony wariant - "Dostawca świadczący usługę dostępu do informacji o rachunku".
2 Nazwa dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę dostawcy podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy dostawcy na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę dostawcy w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy dostawcy. Nazwy oddziela się znakiem "/".

3 Nazwa handlowa dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku Tekst (250 znaków) Nazwę handlową dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

Jeżeli dostawca świadczący usługę dostępu do informacji o rachunku stosuje więcej niż jedną nazwę handlową, można podać wszystkie nazwy handlowe tej instytucji. Nazwy te oddziela się znakiem "/".

Pole to właściwe organy wypełniają opcjonalnie.

4 Adres głównej siedziby dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku Adres głównej siedziby dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Adres podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

4.1 Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

4.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
4.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
4.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
5 Krajowy numer identyfikacyjny dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób fizycznych i prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób fizycznych i prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

6 Nazwa właściwego organu odpowiedzialnego za prowadzenie krajowego rejestru publicznego Tekst (100 znaków) Nazwa właściwego organu, który dostarczył EUNB informacje na temat dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku i odpowiada za te informacje. Nazwę właściwego organu wybiera się z określonego z góry wykazu.
7 Usługi płatnicze, w odniesieniu do których dostawca świadczący usługę dostępu do informacji o rachunku został zarejestrowany Tekst (26 znaków) Z góry określony wariant - "Usługi dostępu do informacji o rachunku"
8 Aktualny status dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku w zakresie rejestracji Tekst (10 znaków) Aktualny status dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku w zakresie rejestracji, wybrany z określonego z góry wykazu:

1. Zarejestrowana

2. Rejestrację cofnięto

9 Data rejestracji Kod liczbowy (8 znaków) Data rejestracji dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku. W zależności od praktyki stosowanej przez właściwy organ datą tą może być dzień, w którym dostawca świadczący usługę dostępu do informacji o rachunku został zarejestrowany we właściwym organie, lub dzień, w którym został on wpisany do krajowego rejestru publicznego.
10 Data cofnięcia zezwolenia (w stosownych przypadkach) Kod liczbowy (8 znaków) Data cofnięcia rejestracji dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku. Jest to dzień, w którym cofnięto rejestrację dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku.
11 Przyjmujące państwa członkowskie, w których dostawca świadczący usługę dostępu do informacji o rachunku świadczy lub zamierza świadczyć usługi dostępu do informacji o rachunku w ramach swobody świadczenia usług Szereg z góry określonych wariantów (do 31 wariantów) Przyjmujące państwa członkowskie, w których dostawca świadczący usługę dostępu do informacji o rachunku świadczy lub zamierza świadczyć usługi dostępu do informacji o rachunku w ramach swobody świadczenia usług:

Austria

Belgia

Bułgaria

Chorwacja Π Cypr

Republika Czeska

Dania

Estonia

Finlandia

Francja

Niemcy

Grecja

Węgry

Islandia

Irlandia

Włochy

Łotwa

Liechtenstein

Litwa

Luksemburg

Malta

Niderlandy

Norwegia

Polska

Portugalia

Rumunia

Słowacja

Słowenia

Hiszpania

Szwecja

Zjednoczone Królestwo

12 Nazwa oddziału dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku mającego siedzibę w państwie członkowskim innym niż państwo członkowskie pochodzenia dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku Tekst (do 200 znaków) Oficjalna nazwa oddziału użyta w rejestrze to nazwa dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku albo wyznaczona nazwa danego oddziału. Nazwę tę podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę oddziału podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy lub nazwy handlowej oddziału na alfabet łaciński albo jej tłumaczenie albo alternatywną nazwę oddziału w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy oddziału. Nazwy oddziela się znakiem "/".

13 Adres głównego oddziału dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku w przyjmującym państwie członkowskim Adres głównego oddziału dostawcy świadczącego usługę dostępu do informacji o rachunku w przyjmującym państwie członkowskim podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

13.1 Państwo Tekst (2 znaków) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

13.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
13.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
13.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
14 Przyjmujące państwa członkowskie, w których dostawca świadczący usługę dostępu do informacji o rachunku świadczy lub zamierza świadczyć usługi dostępu do informacji o rachunku w ramach swobody przedsiębiorczości za pośrednictwem oddziału Szereg z góry określonych wariantów (do 31 wariantów) Przyjmujące państwa członkowskie, w których dostawca świadczący usługę dostępu do informacji o rachunku świadczy lub zamierza świadczyć usługi płatnicze w ramach swobody przedsiębiorczości za pośrednictwem oddziału:

Austria

Belgia

Bułgaria

Chorwacja

Cypr

Republika Czeska

Dania

Estonia

Finlandia

Francja

Niemcy

Grecja

Węgry

Islandia

Irlandia

Włochy

Łotwa

Liechtenstein

Litwa

Luksemburg

Malta

Niderlandy

Norwegia

Polska

Portugalia

Rumunia

Słowacja

Słowenia

Hiszpania

Szwecja

Zjednoczone Królestwo

Tabela 4 - Informacje na temat instytucji pieniądza elektronicznego

Wiersz Pole Maksymalna długość pola Format
1 Rodzaj osoby fizycznej lub prawnej Z góry określony tekst Z góry określony wariant - "Instytucja pieniądza elektronicznego".
2 Nazwa instytucji pieniądza elektronicznego Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę instytucji pieniądza elektronicznego podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę instytucji podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy instytucji. Nazwy oddziela się znakiem "/".

3 Nazwa handlowa instytucji pieniądza elektronicznego Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę handlową instytucji pieniądza elektronicznego podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy handlowej instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę handlową instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

Jeżeli instytucja pieniądza elektronicznego stosuje więcej niż jedną nazwę handlową, można podać wszystkie nazwy handlowe tej instytucji. Nazwy te oddziela się znakiem "/".

Pole to właściwe organy wypełniają opcjonalnie.

4 Adres głównej siedziby instytucji pieniądza elektronicznego Adres głównej siedziby instytucji pieniądza elektronicznego podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Adres podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

4.1 Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

4.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
4.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
4.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
5 Krajowy numer identyfikacyjny instytucji pieniądza elektronicznego Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer zezwolenia - numer lub kod przypisany posiadającej zezwolenie instytucji pieniądza elektronicznego przez właściwy organ państwa członkowskiego, na którego terytorium podmioty te zostały utworzone;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

6 Nazwa właściwego organu odpowiedzialnego za prowadzenie krajowego rejestru publicznego Tekst (100 znaków) Nazwa właściwego organu, który dostarczył EUNB informacje na temat instytucji pieniądza elektronicznego i odpowiada za te informacje. Nazwę właściwego organu wybiera się z określonego z góry wykazu.
7 Usługi związane z pieniądzem elektronicznym i usługi płatnicze, w odniesieniu do których instytucja pieniądza elektronicznego uzyskała zezwolenie Szereg z góry określonych wariantów (od 1 do 15 wariantów) Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

8 Aktualny status instytucji pieniądza elektronicznego w zakresie zezwolenia Tekst (10 znaków) Aktualny status instytucji pieniądza elektronicznego w zakresie zezwolenia wybrany z określonego wcześniej wykazu:

1. Posiadająca zezwolenie

2. Zezwolenie cofnięto

9 Data udzielenia zezwolenia Kod liczbowy (8 znaków) Data udzielenia zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze instytucji pieniądza elektronicznego. W zależności od praktyki stosowanej przez właściwy organ datą tą może być dzień, w którym instytucja pieniądza elektronicznego uzyskała zezwolenie właściwego organu, lub dzień, w którym została ona wpisana do krajowego rejestru publicznego.
10 Data cofnięcia zezwolenia (w stosownych przypadkach) Kod liczbowy (8 znaków) Data cofnięcia zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze instytucji pieniądza elektronicznego. Jest to dzień, w którym cofnięto zezwolenie na prowadzenie działalności w charakterze instytucji pieniądza elektronicznego.
11 Przyjmujące państwa członkowskie, w których instytucja pieniądza elektronicznego świadczy lub zamierza świadczyć usługi w ramach swobody świadczenia usług, oraz dane usługi, o których powiadomiono właściwy organ przyjmującego państwa członkowskiego Szereg z góry określonych wariantów (do 31 wariantów, którym towarzyszy do 14 z góry określonych podwariantów) Przyjmujące państwa członkowskie, w których instytucja pieniądza elektronicznego świadczy lub zamierza świadczyć usługi w ramach swobody świadczenia usług, oraz dane usługi, o których powiadomiono właściwy organ przyjmującego państwa członkowskiego:

Austria:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Belgia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Bułgaria:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Chorwacja:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Cypr:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Republika Czeska:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Dania:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Estonia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Finlandia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Francja:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Niemcy:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Grecja:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Π Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Węgry:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Islandia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Irlandia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Włochy:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Łotwa:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Liechtenstein:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Litwa

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Luksemburg:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Malta:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Niderlandy:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Norwegia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Polska:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Portugalia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Rumunia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Słowacja:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Słowenia:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Hiszpania:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Szwecja:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych

usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

Zjednoczone Królestwo:

Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

7. Usługi inicjowania płatności

8. Usługi dostępu do informacji o rachunku

12 Nazwa oddziału instytucji pieniądza elektronicznego mającego siedzibę w państwie członkowskim innym niż państwo członkowskie pochodzenia instytucji pieniądza elektronicznego Tekst (do 200 znaków) Oficjalna nazwa oddziału podana w rejestrze to nazwa instytucji pieniądza elektronicznego albo wyznaczona nazwa danego oddziału. Nazwę tę podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę oddziału podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy lub nazwy handlowej oddziału na alfabet łaciński albo jej tłumaczenie albo alternatywną nazwę oddziału w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy oddziału. Nazwy oddziela się znakiem "/".

13 Adres głównego oddziału instytucji pieniądza elektronicznego w przyjmującym państwie członkowskim Adres głównego oddziału instytucji pieniądza elektronicznego w przyjmującym państwie członkowskim podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

13.1 Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

13.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
13.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
13.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
14 Przyjmujące państwa członkowskie, w których instytucja pieniądza elektronicznego świadczy lub zamierza świadczyć usługi w ramach swobody przedsiębiorczości za pośrednictwem oddziału, oraz dane usługi, o których powiadomiono właściwy organ przyjmującego państwa członkowskiego Szereg z góry określonych wariantów (do 31 wariantów, którym towarzyszy do 14 z góry określonych podwariantów) Przyjmujące państwa członkowskie, w których instytucja pieniądza elektronicznego świadczy lub zamierza świadczyć usługi w ramach swobody przedsiębiorczości za pośrednictwem oddziału, oraz dane usługi, o których powiadomiono właściwy organ przyjmującego państwa członkowskiego:

Takie same warianty jak w wierszu 11 niniejszej tabeli.

Tabela 5 - Informacje na temat osób prawnych korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 9 dyrektywy 2009/110/WE

Wiersz Pole Maksymalna długość pola Format
1 Rodzaj osoby fizycznej lub prawnej Z góry określony tekst Z góry określony wariant - "Zwolniona instytucja pieniądza elektronicznego".
2 Nazwa zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę instytucji podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy instytucji. Nazwy oddziela się znakiem "/".

3 Nazwa handlowa zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego Tekst (250 znaków) Nazwę handlową zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy handlowej instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę handlową instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

Jeżeli zwolniona instytucja pieniądza elektronicznego stosuje więcej niż jedną nazwę handlową, można podać wszystkie nazwy handlowe tej instytucji. Nazwy te oddziela się znakiem "/".

Pole to właściwe organy wypełniają opcjonalnie.

4 Adres głównej siedziby zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego Adres głównej siedziby zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Adres podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

4.1 Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

4.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
4.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
4.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
5 Krajowy numer identyfikacyjny zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

6 Nazwa właściwego organu odpowiedzialnego za prowadzenie krajowego rejestru publicznego Tekst (100 znaków) Nazwa właściwego organu, który dostarczył EUNB informacje na temat zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego i odpowiada za te informacje. Nazwę właściwego organu wybiera się z określonego z góry wykazu.
7 Usługi związane z pieniądzem elektronicznym i usługi płatnicze, w odniesieniu do których zwolniona instytucja pieniądza elektronicznego została zarejestrowana Szereg z góry określonych wariantów (od 1 do 15 wariantów) Usługi związane z pieniądzem elektronicznym z określonego z góry wykazu:

Emisja, dystrybucja i wykup pieniądza elektronicznego

Usługi płatnicze z określonego z góry wykazu:

1. Usługi umożliwiające złożenie gotówki na rachunku płatniczym oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

2. Usługi umożliwiające wypłatę gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego

3. Realizacja transakcji płatniczych, w tym transfery środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy usług płatniczych użytkownika lub u innego dostawcy usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

4. Realizacja transakcji płatniczych, w przypadku gdy środki pieniężne mają pokrycie w linii kredytowej przyznanej użytkownikowi usług płatniczych:

a) realizacja poleceń zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty

b) realizacja transakcji płatniczych przy użyciu karty płatniczej lub podobnego urządzenia

c) realizacja poleceń przelewu, w tym zleceń stałych

5. Wydawanie instrumentów płatniczych usługi acquiringu transakcji płatniczych

6. Usługi przekazu pieniężnego

8 Aktualny status zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego w zakresie rejestracji Tekst (10 znaków) Aktualny status zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego w zakresie rejestracji wybrany z określonego z góry wykazu:

1. Zarejestrowana

2. Rejestrację cofnięto

9 Data rejestracji Kod liczbowy (8 znaków) Data rejestracji zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego. W zależności od praktyki stosowanej przez właściwy organ datą tą może być dzień, w którym zwolniona instytucja pieniądza elektronicznego została zarejestrowana we właściwym organie, lub dzień, w którym została ona wpisana do krajowego rejestru publicznego.
10 Data cofnięcia zezwolenia (w stosownych przypadkach) Kod liczbowy (8 znaków) Data cofnięcia rejestracji zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego. Jest to dzień, w którym cofnięto rejestrację zwolnionej instytucji pieniądza elektronicznego.

Tabela 6 - Informacje na temat agentów

Wiersz Pole Maksymalna długość pola Format
1 Rodzaj osoby fizycznej lub prawnej Z góry określony tekst Z góry określony wariant - "Agent".
2 Nazwa agenta Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę agenta podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę agenta podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy agenta na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę agenta w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy agenta. Nazwy oddziela się znakiem "/".

3 Adres agenta Adres głównej siedziby agenta podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Adres podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

3.1 Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

3.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
3.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
3.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
4 Krajowy numer identyfikacyjny agenta Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób fizycznych i prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób fizycznych i prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

5 Nazwa właściwego organu odpowiedzialnego za prowadzenie krajowego rejestru publicznego Tekst (100 znaków) Nazwa właściwego organu, który dostarczył EUNB informacje na temat agenta i odpowiada za te informacje. Nazwę właściwego organu wybiera się z określonego z góry wykazu.
6 Nazwa osoby fizycznej lub prawnej, w imieniu której agent świadczy usługi płatnicze Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę osoby fizycznej lub prawnej, w imieniu której agent świadczy usługi płatnicze, podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę osoby fizycznej lub prawnej podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy osoby fizycznej lub prawnej na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę osoby fizycznej lub prawnej w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy osoby fizycznej lub prawnej.

7 Krajowy numer identyfikacyjny osoby fizycznej lub prawnej, w imieniu której agent świadczy usługi płatnicze Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów wykorzystywanych przez właściwy organ w państwie pochodzenia, który przekazuje informacje EUNB:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób fizycznych i prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer zezwolenia - numer lub kod przypisany posiadającej zezwolenie instytucji płatniczej lub instytucji pieniądza elektronicznego przez właściwy organ państwa członkowskiego, na którego terytorium podmioty te zostały utworzone;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób fizycznych i prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

8 Aktualny status agenta w zakresie rejestracji Tekst (10 znaków) Aktualny status agenta w zakresie rejestracji wybrany z określonego z góry wykazu:

1. Aktywny

2. Nieaktywny

Tabela 7 - Informacje na temat instytucji, o których mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE, które zgodnie z prawem krajowym są uprawnione do świadczenia usług płatniczych

Wiersz Pole Maksymalna długość pola Format
1 Rodzaj osoby fizycznej lub prawnej Z góry określony tekst Z góry określony wariant - "Instytucja, o której mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE i która zgodnie z prawem krajowym jest uprawniona do świadczenia usług płatniczych"
2 Nazwa instytucji, o której mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE i która zgodnie z prawem krajowym jest uprawniona do świadczenia usług płatniczych Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę instytucji, o której mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE i która zgodnie z prawem krajowym jest uprawniona do świadczenia usług płatniczych, podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę instytucji podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy instytucji. Nazwy oddziela się znakiem "/".

3 Nazwa handlowa instytucji, o której mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE i która zgodnie z prawem krajowym jest uprawniona do świadczenia usług płatniczych Tekst (250 znaków) Nazwę handlową instytucji, o której mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE i która zgodnie z prawem krajowym jest uprawniona do świadczenia usług płatniczych, podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy handlowej instytucji na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę handlową instytucji w języku opartym na alfabecie łacińskim.
Jeżeli instytucja stosuje więcej niż jedną nazwę handlową, można podać wszystkie nazwy handlowe tej instytucji. Nazwy te oddziela się znakiem "/".

Pole to właściwe organy wypełniają opcjonalnie.

4 Adres głównej siedziby instytucji, o której mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE i która zgodnie z prawem krajowym jest uprawniona do świadczenia usług płatniczych Adres głównej siedziby instytucji, o której mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE i która zgodnie z prawem krajowym jest uprawniona do świadczenia usług płatniczych, podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Adres podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

4.1 Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

4.2 Miejscowość Tekst (100 znaków)
4.3 Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
4.4 Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
5 Krajowy numer identyfikacyjny instytucji, o której mowa w art. 2 ust. 5 pkt 4-23 dyrektywy 2013/36/UE i która zgodnie z prawem krajowym jest uprawniona do świadczenia usług płatniczych Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób fizycznych i prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób fizycznych i prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

6 Nazwa właściwego organu odpowiedzialnego za prowadzenie krajowego rejestru publicznego Tekst (100 znaków) Nazwa właściwego organu, który dostarczył EUNB informacje na temat instytucji płatniczej i odpowiada za te informacje. Nazwę właściwego organu wybiera się z określonego z góry wykazu.

Tabela 8 - Format informacji na temat usługodawców świadczących usługi określone w art. 3 lit. k) ppkt (i) i (ii) oraz lit. l) dyrektywy (UE) 2015/2366

Wiersz Pole Maksymalna długość pola Format
1 Rodzaj osoby fizycznej lub prawnej Z góry określony tekst Z góry określony wariant - "Usługodawca wyłączony z zakresu PSD2".
2 Nazwa usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 Tekst (250 znaków) Oficjalną nazwę usługodawcy wyłączonego z zakresu drugiej dyrektywy w sprawie usług płatniczych ("PSD2") podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Nazwę usługodawcy podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy usługodawcy na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę usługodawcy w języku opartym na alfabecie łacińskim.

W przypadku państw członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język urzędowy, podaje się wszystkie oficjalne nazwy usługodawcy. Nazwy oddziela się znakiem "/".

3 Nazwa handlowa usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 Tekst (250 znaków) Nazwę handlową usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję nazwy handlowej usługodawcy na alfabet łaciński lub jej tłumaczenie bądź alternatywną nazwę handlową usługodawcy w języku opartym na alfabecie łacińskim.

Jeżeli usługodawca wyłączony z zakresu PSD2 stosuje więcej niż jedną nazwę handlową, można podać wszystkie nazwy handlowe tej instytucji. Nazwy te oddziela się znakiem "/".

Pole to właściwe organy wypełniają opcjonalnie.

4 Adres usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 Adres głównej siedziby usługodawcy podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Adres podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego. Państwa członkowskie używające alfabetu greckiego lub cyrylicy podają również transkrypcję na alfabet łaciński lub zwyczajową nazwę angielską.

W państwach członkowskich, w których istnieje więcej niż jeden język narodowy, adres podaje się w co najmniej jednym języku urzędowym jurysdykcji. Jeżeli adres podano w więcej niż jednym narodowym języku urzędowym, adresy te należy oddzielić znakiem "/".

4.1. Państwo Z góry określony tekst (warianty) Państwa członkowskie UE i pozostałe państwa członkowskie EOG:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo.

4.2. Miejscowość Tekst (100 znaków)
4.3. Ulica, numer Tekst (50 znaków dla każdej linii adresu)
4.4. Kod pocztowy Tekst (35 znaków)
5 Krajowy numer identyfikacyjny usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 Kod alfanumeryczny (50 znaków) Krajowy numer identyfikacyjny może być jednym z następujących kodów:

Krajowy numer identyfikacyjny dla osób fizycznych i prawnych stosowany w danym państwie członkowskim;

Identyfikator podmiotu prawnego - kod umożliwiający jednoznaczną identyfikację prawnie odrębnych podmiotów, które zawierają transakcje finansowe;

Numer rejestracyjny - numer lub kod stosowany przez właściwy organ państwa członkowskiego w swoim krajowym rejestrze publicznym;

Inne równoważne sposoby identyfikacji - wszelkie sposoby identyfikacji osób fizycznych i prawnych wykorzystywane przez właściwy organ w swoim krajowym rejestrze publicznym.

6 Nazwa właściwego organu odpowiedzialnego za prowadzenie krajowego rejestru publicznego Tekst (100 znaków) Nazwa właściwego organu, który dostarczył EUNB informacje na temat usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 i odpowiada za te informacje. Nazwę właściwego organu wybiera się z określonego z góry wykazu.
7 Opis działalności usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 Tekst (do 500 znaków) Opis działalności usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 podaje się w polu na tekst dowolny, z użyciem zestawu znaków jednego z następujących alfabetów: greckiego, cyrylicy lub łacińskiego. Opis działalności usługodawcy podaje się w języku narodowym danego państwa członkowskiego.
8 Wyłączenie, na podstawie którego usługodawca prowadzi działalność Szereg z góry określonych wariantów Wyłączenie, na podstawie którego usługodawca prowadzi działalność, wybrane z określonego z góry wykazu:

1. Usługi oparte na określonych instrumentach płatniczych, które można wykorzystywać jedynie w ograniczony sposób i które spełniają jeden z następujących warunków:

1.1. instrumenty pozwalające posiadaczowi nabywać towary lub usługi wyłącznie w pomieszczeniach wydawcy lub w ramach ograniczonej sieci dostawców usług na podstawie umowy handlowej zawartej bezpośrednio z profesjonalnym wydawcą;

1.2. instrumenty, których można używać wyłącznie w celu nabycia bardzo ograniczonego asortymentu towarów lub usług;

albo

2. Transakcje płatnicze przeprowadzane przez dostawcę sieci lub usług łączności elektronicznej świadczone - obok usług łączności elektronicznej - na rzecz abonenta sieci lub usługi:

2.1. w celu zakupu treści cyfrowych i usług głosowych, niezależnie od urządzenia wykorzystywanego do nabycia lub wykorzystania treści cyfrowych, które obciążają stosowny rachunek

2.2. dokonywane z urządzenia elektronicznego lub za jego pośrednictwem, które obciążają stosowny rachunek prowadzony w ramach działalności charytatywnej lub w celu zakupu biletów

9 Aktualny status usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 w zakresie rejestracji Tekst (do 10 znaków) Aktualny status usługodawcy wyłączonego z zakresu PSD2 w zakresie rejestracji, wybrany z określonego z góry wykazu:

1. Aktywny

2. Nieaktywny

1 Dz.U. L 337 z 23.12.2015, s. 35.
2 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1093/2010 z dnia 24 listopada 2010 r. w sprawie ustanowienia Europejskiego Urzędu Nadzoru (Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego), zmiany decyzji nr 716/2009/WE oraz uchylenia decyzji Komisji 2009/78/WE (Dz.U. L 331 z 15.12.2010, s. 12).
3 Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/110/WE z dnia 16 września 2009 r. w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności przez instytucje pieniądza elektronicznego oraz nadzoru ostrożnościowego nad ich działalnością, zmieniająca dyrektywy 2005/60/WE i 2006/48/WE oraz uchylająca dyrektywę 2000/46/WE (Dz.U. L 267 z 10.10.2009, s. 7).
4 Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/36/UE z dnia 26 czerwca 2013 r. w sprawie warunków dopuszczenia instytucji kredytowych do działalności oraz nadzoru ostrożnościowego nad instytucjami kredytowymi i firmami inwestycyjnymi, zmieniająca dyrektywę 2002/87/WE i uchylająca dyrektywy 2006/48/WE oraz 2006/49/WE (Dz.U. L 176 z 27.6.2013, s. 338).

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2019.73.20

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie wykonawcze 2019/410 ustanawiające wykonawcze standardy techniczne w odniesieniu do szczegółów i struktury informacji przekazywanych w dziedzinie usług płatniczych przez właściwe organy Europejskiemu Urzędowi Nadzoru Bankowego zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366
Data aktu: 29/11/2018
Data ogłoszenia: 15/03/2019
Data wejścia w życie: 04/04/2019